Четвер, 13 Червня, 2024

Найцікавіші місця Запоріжжя: докладна інструкція для туристів

Якби років так сто тому замість будівництва металургійних гігантів в Запоріжжі почали створювати музеї, вкладати кошти у збереження історичних і культурних пам’ятників, то наше місто мало б шанс стати найбільшим туристичним центром України. Адже саме тут знаходиться історична перлина нашого краю — славетний острів Хортиця. З нього ми і почнемо огляд найцікавіших місць, які обов’язково варто відвідати в Запоріжжі. Більше на zaporizhzhia-future.com.ua.

Колиска українського козацтва

Хортиця — найбільший острів на Дніпрі, що затишно розташувався прямо в центрі нашого міста. Його мальовничий ландшафт вражає різноманітністю: густі ліси і безкраї степи, високі скелясті обриви, вкриті лататтям озера і зона абсолютної заповідності – хортицькі плавні. Цей оазис дикої природи серед міста став притулком для двох сотень видів тварин, птахів і риб, включаючи дуже рідкісних.

У північній частині острова знаходиться унікальний історико-культурний центр “Запорізька Січ”, побудований зовсім нещодавно, у 2005 році. Це справжній козацький кіш, тільки в трохи зменшеному масштабі. В ньому з неймовірною реалістичністю відтворені елементи січей XVII ст.: фортифікаційні споруди, захисний вал, гостроверхий дерев’яний частокіл, оглядові вежі. Тут можна прогулятися центральною площею коша — Майданом, завітати в храм Покрова Богородиці, курінь кошового отамана, канцелярію, скарбницю, пушкарню та інші приміщення, роздивитися автентичні предмети побуту запорізьких козаків. 

Не менш цікаве місце на Хортиці — Кінний театр “Запорізькі козаки”. Тут глядачів чекає феєричне шоу професійних акторів і каскадерів із запаморочливими трюками на конях, дуелями на шаблях, роботою батогом та іншими козацькими забавами. Усе це відбувається просто неба, супроводжується пострілами з гармат, звуками барабанів і українськими народними піснями. Навряд чи є інше місце, де можна так гостро відчути гордість за велике козацьке минуле, перейнятися невгамовним волелюбним духом нашого народу!

До речі, для глядачів передбачена інтерактивна програма: участь в іграх і конкурсах, символічне посвячення в козаки. 

 

Прогулянки Запоріжжям: піші, водні та автомобільні

Ще один знаний символ нашого міста — Дніпровська ГЕС. У 2018 році міст через греблю відремонтували, поклали новий асфальт, пофарбували огородження, і тепер гуляти тут стало набагато приємніше. Відстань з правого берега до лівого можна пройти пішки всього за пів години, а по дорозі зробити відмінні фото на тлі однієї з найбільш грандіозних споруд епохи розвиненого соціалізму. Крім того, з моста відкривається приголомшливий краєвид на Дніпровські пороги — ті самі, що дали назву Запоріжжю. 

Любителям пересуватися не пішки, а на колесах, буде цікаво побачити експозицію приватного музею “Фаетон” — більш як 150 зразків вітчизняних і іноземних ретроавтомобілів, мотоциклів, велосипедів. Є також військова техніка і навіть літаки. Сюди варто завітати не тільки затятим автомобілістам, але й любителям крутих фото. Звісно, сідати в машини або проводити тест-драйв відвідувачам не дозволяється (хоча усі музейні екземпляри на ходу й у відмінному стані, навіть Ford-T 1919 року випуску), а ось постояти поруч можна. 

Чим ще зайнятись у Запоріжжі? Ось кілька варіантів:

  1. Прогулятися оновленим проспектом Маяковського до каскаду фонтанів “Веселка” і Вознесенівского парку. 
  2. Побувати в музеї “Мотор Січ”, побачити експозицію, присвячену історії знаменитого моторобудівного заводу, колекцію авіадвигунів і військової техніки часів Другої світової.
  3. Покататися на човні і погодувати лебедів в Дубовому гаї. 
  4. Відпочити в Театральному сквері. Після реконструкції це місце перетворилося на своєрідний острівець Європи: тут є пандуси, навігаційний стенд, креативні архітектурні форми, акуратні газони і багато зручних лавок. 
  5. Відправитися в подорож на річковому трамвайчику. Під час двогодинної поїздки можна послухати розповідь екскурсовода про історію Запоріжжя і вдосталь намилуватися прекрасними краєвидами Дніпра. 
  6. Дати присягу вірності своїй другій половинці в альтанці «Гніздо ластівки», що притулилася на самому краєчку крутої дніпровської скелі. Це найромантичніше місце Запоріжжя овіяне легендами, і всі вони про кохання. 

Завітайте в наше затишне, гостинне місто! Зробіть це прямо зараз, поки Запоріжжя не стало центром світового туризму, адже тоді потрапити сюди стане набагато складніше (а запоріжці щиро вірять, що саме так і буде). Це тому, що ми дуже-дуже любимо своє рідне місто. І охоче поділимося частинкою цієї любові з вами. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.