П’ятниця, 18 Жовтня, 2024

Як медіатеки змінюють навчальний процес у запорізьких школах

В Україні дедалі більше шкіл використовують нові технології, щоб зробити навчання максимально цікавим і доступним для дітей. Однією з таких інновацій є медіатеки — простори, що поєднують бібліотечні матеріали та мультимедійні засоби. У статті розповідаємо про те, як медіатеки змінюють освітній процес у запорізьких школах. Більше на zaporizhzhia-future.com.ua.

Перші медіатеки Запоріжжя 

Медіатеки в Запоріжжі почали з’являтися ще 2017 році. Саме тоді вперше в загальноосвітніх школах № 83 (Комунарський район) та «Основа» (Вознесенівський район) було відкрито медіатеки, які поєднували в собі ігрові зони та бібліотечний фонд видань сучасної літератури.

Вибір шкіл для відкриття медіатек тоді не був випадковим, адже саме запорізькі загальноосвітні школи № 83 та «Основа» було визначено базовими навчальними закладами для реалізації всеукраїнського науково-педагогічного експерименту «Розвиток інклюзивного освітнього середовища в Запорізькій області» за підтримки Міністерства освіти і науки України та першої леді Марини Порошенко. Того ж року, за підтримки міської влади та депутатів Запоріжжя, було виділено понад мільйон гривень з місцевого бюджету для закупівлі обладнання для 8 медіатек міста. 

Згодом, у 2018 році, під патронатом очільника облдержадміністрації Запоріжжя Костянтина Бриля та за підтримки благодійного фонду Петра Порошенка, чергова медіатека відкрилася в Приазовській спеціалізованій школі І-III ступенів «Азимут». Для дітей було облаштовано інтерактивний куточок з ноутбуками, стелажі з різноманітними книжками — від величезних тематичних енциклопедій до новинок сучасної літератури, та навіть зона відпочинку з різноманітними іграшками, пазлами та конструктором.

Як зазначав Едуард Гугнін, заступник голови облдержадміністрації, відкриття сучасних бібліотек у навчальних закладах — це потужний стимул для навчання. Він наголошував, що в сучасному світі недостатньо просто провести урок — дітей треба зацікавити та заохотити. За словами Гугніна, обласна влада Запоріжжя активно працює над тим, щоб кожен навчальний заклад міста та області мав свою власну медіатеку.

Популярність медіатек у шкільному навчанні

Медіатеки в Запоріжжі швидко набули своєї популярності і це зовсім не дивно, оскільки такі простори роблять навчальний процес більш творчим та значно розширюють можливості учнів. 

Так, вже у 2021 році в Шевченківському районі Запоріжжя багатопрофільний ліцей «Перспектива» відчинила двері восьмої медіатеки міста. Медіатеку було розміщено в просторому помешканні з сучасним дизайном і функціональними меблями. У ньому були комп’ютери та звичайні книжки, а також великий екран, інтерактивна дошка та інші інноваційні технології. Як зазначав директор ліцею «Перспектива», Костянтин Саміло, нова медіатека стала інтерактивним центром ліцею. Це дало можливість проводити для учнів заходи з використанням різноманітних медіаресурсів.

Попри війну в Україні, у 2023 році новенька медіатека з’явилася і в запорізькій гімназії №6. Бібліотечний фонд гімназії налічував близько 12 тисяч примірників, а з появою медіапростору тут з’явилися комп’ютери з доступом до Інтернету та велика зона відпочинку для наймолодших діток, з іграшками та конструктором Лего. За словами директора гімназії, Костянтина Липського, створюючи медіатеку, вони намагалися зберегти дух книжки, хоча тепер вони вже й читатимуться зовсім по-іншому — з використанням інформаційних технологій. 

На відкритті був присутній секретар міської ради Анатолій Куртєв, який підкреслив, що це не просто нова бібліотека, а сучасний медійний простір, у якому діти знайомляться з українською творчістю та формують свою національну ідентичність.
Поява та популярність медіатек у запорізьких школах демонструє, що такі новітні впровадження є важливим елементом сучасного освітнього процесу, як для вчителів, так і для школярів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.