Субота, 13 Липня, 2024

У Запорізькій області в 10 медзакладах безкоштовно лікують інсульт: що входить у перелік послуг

У Запорізькій області в 10 медзакладах безкоштовно лікують інсульт: що входить у перелік послуг

В рамках української медичної програми для жителів країни безкоштовне лікування інсульту. У МОЗ повідомили, які лікарні Запорізької області приймають хворих з інсультом. Деталі на сторінці zaporizhzhia-future.com.ua.

Інсульт – сильно порушує мозковий кровообіг, тому потребує негайного лікування. До основних ознак інсульту можна віднести порушення мовлення, обличчя трохи перекошене, слабіють або німіють кінцівки, людина не може підняти до гори руки, сильний головний біль та сплутана відомість.

Якщо у людини з’явилося щось з вище перерахованого, необхідно негайно викликати «швидку» або самостійно доставити до лікувального закладу.

Які лікарні мають договір з НСЗУ 

У Запорізькій області в рамках договору з НСЗУ лікувати хворих з інсультом можуть у 10 закладах. Половина з них в обласному центрі.

У Запоріжжі безкоштовно лікують інсульт в обласному медичному центрі серцево-судинних захворювань, у запорізькій обласній клінічній лікарні, у міській лікарні екстреної швидкої медичної допомоги, міській лікарні №6, міській лікарні №9.

А також:

  • Пологівській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування;
  • У Мелітополі в багатопрофільній лікарні інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги; 
  • Бердянському територіальному медичному об’єднанні;
  • Токмацькій багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування;
  • В Енергодарі у спеціалізованій медико-санітарній частині. 

Саме тому «швидка» повинна відвезти пацієнта до лікарні, яка заключила відповідний договір з Національною службою здоров’я.

Ці лікарні мають обладнання та лікарів, які можуть діагностувати інсульт впродовж кількох годин після появи симптомів. У такого пацієнта будуть вищі шанси, щоб успішно лікуватися та пройти реабілітацію. Місцева влада відповідає за те, наскільки буде правильно прописаний маршрут госпіталізації хворого.

НСЗУ заключає контракт лише з тими лікарнями, які гарантують цілодобову роботу фахівців необхідної кваліфікації та цілодобову роботу обладнання для діагностики і лікування. Без дотримання цих умов медична допомога неефективна. Тому важливо доставити людину саме такі лікарні та проконтролювати маршрут госпіталізації швидкої. 

Що входить у перелік безкоштовного лікування

НСЗУ виділяє кошти на лікування кожного пацієнта з інсультом. Починаючи з квітня поточного року, медзаклади Запорізької області, які уклали відповідні угоди, отримали 34,29 мільйонів гривень.

У перелік безкоштовних послуг входить огляд хворого, термінова КТ або МРТ, прийом аналізів, лікування, ліки, харчування у стаціонарі, реабілітація та багато іншого.

Пацієнт, у якого є підозри на інсульт, не повинен брати направлення лікаря, адже йому повинна надаватися невідкладна допомога. Саме таких людей і привозять каретою «швидкої». Лікарі повинні надавати усю допомогу безкоштовно, незалежно, чи є у хворого направлення або декларація. 

Якщо у лікарні вимагають гроші на лікування, в такому випадку необхідно звертатися на гарячу лінію.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.