П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Бульвар Шевченка у Запоріжжі: від історії до декомунізації радянського літака

У Запоріжжі безліч цікавих та гарних місць. Є різні парки, сквери, алеї, де полюбляють гуляти запоріжці та гості міста. Окрім славетного острова Хортиці, найдовшого Проспекту, греблі Дніпрогесу в центрі міста у Вознесенівському районі розташований бульвар Шевченка, пише zaporizhzhia-future.com.ua.

Історія бульвару

У Запоріжжі бульвар Шевченка з’явився ще наприкінці 1940-х років. Спочатку він був названий на честь радянського партійного діяча Андрія Жданова. Вже через 40 років він став називатися Шевченка, у народі його називають скорочено «БШ».

Бульвар простягається від проспекту Соборного до Прибережної магістралі. Слід відзначити, що навпроти бульвару розташовано Запорізьку міськраду.

У 2002 році, за ініціативою тодішнього мера Запоріжжя Олександра Поляка, тут з’явився «Годинник закоханих» та кілька фонтанів. Годинник прикрашений гербом Запоріжжя. Спочатку міська рада хотіла, щоб він був міськими «курантами», але у підсумку його зробили музичним. Щогодини з годинника лунає мелодія з фільму «Весна на Зарічній вулиці». Це вважають неофіційним гімном Запоріжжя, адже саме у нашому металургійному місті знімали частину цього легендарного фільму. Годинник почали вважати «закоханим», коли біля нього молодята почали традиційно влаштовувати весільні фотосесії.

Нині біля нього встановлено фотозону з написом «Я люблю Запоріжжя». Біля неї кожен містянин має світлину. За годинником до самої набережної простягається алея. Там встановили Стелу закоханих. Всередину помістили барабан, який жартівливо передбачає майбутнє, можна дізнатися, що чекає: кохання, поцілунок, весілля, зустріч та інше. Крутити такий барабан люблять не тільки дорослі, але й підлітки.

З обох боків бульвару розмістили лавки та клумби з квітами, деревами та зеленими кущами. Посередині пішохідної зони кілька фонтанів, за ними встановленні скульптури головних героїв з фільму «Весна на Зарічній вулиці». Там стоїть сталевар, який працює та вчителька біля парти.  

Паралельно бульвару побудовані житлові багатоповерхівки, кафе, зупинки та інші будівлі.

Декомунізований літак

Нижче до вулиці Перемоги встановлений меморіал у вигляді літака на честь радянських льотчиків. Вони брали участь у Другій світовій війні. У зв’язку з російсько-українською війною, яка нині триває, районна адміністрація декомунізувала цей літак. На ньому прибрали усі радянські елементи, написали «Слава Україні», а на самому постаменті з’явився напис «Все буде Україна».

Через дорогу, навпроти літака, встановлено пам’ятний знак до 60-ї річниці перемоги у Другій світовій війні.

Вже перед Прибережною магістраллю побудований готель Khortitsa Palace. З нього виходить панорамний вид на річку Дніпро. Часто крізь бульвар Шевченка люди спускаються до пляжу. Взагалі бульвар гарний у будь-яку пору рокую. Наприклад, взимку тут встановлюють тематичні фотозони. Тому це місце користується популярністю завжди. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.