Четвер, 19 Вересня, 2024

Від Запорізької обласної держтелерадіокомпанії до Суспільного: історія телеканалу

Цей телеканал є одним із найстаріших серед мовників у Запоріжжі. За час свого існування він зазнав суттєвих змін та належить до тих медіа, які зуміли адаптуватися до сучасних реалій. У статті розповідаємо шлях Запорізької обласної держтелерадіокомпанії та її історію трансформації в «Суспільне Запоріжжя». Більше на zaporizhzhia-future.com.ua.

Історія створення Запорізької обласної держтелерадіокомпанії

Історія Запорізької обласної держтелерадіокомпанії почалася у 1939 році, коли жителі Запоріжжя вперше почули голос обласного радіо. З часом, у 1959 році, розпочалося активне телевізійне мовлення, що стало важливим етапом розвитку медіа в регіоні. 

Від початку 1960-х років у студії вже були всі основні редакції: інформаційна, суспільно-політична, молодіжна, художня та дитяча. У 1961 році Запорізька студія була підключена до системи Центрального телебачення СРСР, що дало змогу активно брати участь у підготовці програм для всесоюзного телебачення. Завдяки цьому, тележурналісти з Запоріжжя мали змогу показувати свої роботи на всю країну, зокрема у програмі «Естафета новин». Так співробітництво з Центральним телебаченням СРСР продовжувалося до кінця 1980-х років. У найбільш насичені подіями часи в інформаційних програмах Центрального телебачення протягом місяця проходило понад 15 відеоматеріалів. Крім того, на замовлення Центрального телебачення студія готувала близько 50 масштабних сценарних програм, а найкращі з них були продемонстровані по системі «Інтербачення».

У 2010 році, відповідно до державного контракту, загальний обсяг телевізійного мовлення Запорізької ОДТРК становив майже 5 тисяч годин, з яких велика частина — власне мовлення. Це означало, що щодня в ефір виходили оригінальні передачі, створені працівниками запорізької телерадіокомпанії, більшість з яких мали інформаційно-аналітичне спрямування. Серед найпопулярніших передач були «Пряма лінія», «Знак запитання», «Так склалося історично?», «Життя – це щастя» та дитяча телевікторина «Книгочей». Особливе місце займала інформаційна програма «Телекур’єр», а ранкові ефіри прикрашали програми «Сімейний ранок», «Мистецький ранок», «Молодіжний ранок» і «Спортивний ранок».

Згодом завдяки сучасному обладнанню, високій кваліфікації працівників та постійній модернізації матеріально-технічної бази, Запорізька ОДТРК неодноразово отримувала престижні нагороди на українських та міжнародних конкурсах. 

Трансформація в «Суспільне Запоріжжя»

Журналістика завжди проходила через складні часи, зокрема через численні трансформації, які впливали на її розвиток і функціонування. Не стала винятком і Запорізька обласна держтелерадіокомпанія, яка у 2017 році зазнала суттєвих змін, ставши філією Суспільного мовлення — Національної суспільної телерадіокомпанії України. Ця трансформація була частиною ширшого процесу реформування державних медіа в Україні. 

Вже у 2019 році запорізький філіал отримав оновлену назву — «UA: Запоріжжя», що стало важливим кроком у формуванні сучасного образу суспільного телебачення в регіоні. А у травні 2022 року, компанія остаточно змінила назву на «Суспільне Запоріжжя», що ще більше підкреслило її відданість створенню якісного контенту.

Зміни торкнулися й наповнення телеканалу «Суспільне Запоріжжя». Відтак, етер став більш насичений інформаційними, соціально-публіцистичними та культурно-мистецькими програмами, які виробляються творчими об’єднаннями НСТУ та регіональної філії. Серед популярних продуктів варто відзначити: інформаційний проєкт «Суспільне. Студія» та програми «Суспільне Новини», «Суспільне Спорт» і «Тиждень. Запоріжжя». 

Крім того, канал пройшов шлях диджиталізації, і був представлений на різних платформах, серед яких вебсайт і сторінки у Facebook, Instagram, YouTube і Telegram, що дало змогу телеканалу ще більше розширити свою аудиторію і бути ближчим до глядачів.

Запорізький телеканал стояв біля джерел місцевого телебачення і, не побоявшись змін та великих трансформацій, він довів, що здатний адаптуватися до нових викликів і потреб суспільства, продовжуючи писати свою сучасну історію.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.