Понеділок, 20 Травня, 2024

Найромантичніші місця Запоріжжя

Місто – це жива система. Воно росте, розвивається, стає все більш комфортним для життя (або навпаки), набуває власних таємниць або пам’яток. Далі на zaporizhzhia-future.

Кохайте та будьте коханими

Оскільки чималу частину сенсу людських взаємин становить романтика і все, що з нею пов’язано, то кожне місто в міру своїх можливостей намагається обзавестися місцями, які так чи інакше асоціюються у городян з любов’ю в усіх її проявах. Напевно ви можете відразу пригадати відразу кілька подібних локацій в кожному місті, в якому вам довелося побувати.

Своєрідна «модерна» мода на них переходить з одного міста в інше, в чомусь – трохи трансформується, в чомусь – залишається консервативною, але незмінно будить відгук у серцях як городян, так і гостей міста. Представляємо вашій увазі кілька милих, зворушливих, романтичних і пам’ятних місць в Запоріжжі, де ви зможете буквально відпочити душею.

Бульвар Шевченка – парад чудес

Так, пальму першості серед найбільш відомих і бажаних локацій як для звичайних тусовок, так і для романтичних побачень, в Запоріжжі впевнено тримає бульвар Шевченка з його незабутньою добіркою різноманітних місцевих визначних пам’яток. По-перше, це так званий Годинник закоханих (який насправді крім власне годинникового механізму є ще і мініатюрним фонтаном). Чому їх назвали саме так – досі достеменно невідомо, але є різні версії. Наприклад, найбільш «просунута» і поширена в масах городян теорія говорить, що цією назвою годинник зобов’язаний оригінальному передзвону – кожну рівну годину вони видзвонюють мелодію з улюбленого запоріжцями фільму «Весна на Зарічній вулиці». Оскільки кінокартина була знята саме в нашому місті і мова в ній йде, крім іншого, про любов, то городяни міцно зв’язали ці факти в своїй уяві і поіменували годинник відповідно. Інша версія стверджує, що годинник стали називатися так тому, що відразу за ним починається алея фонтанів, біля яких регулярно фотографуються молодята. Причому деякі з цих фонтанів тематичні – наприклад, є і такий, де два серця, вирізані з граніту, проткнуті одією обручкою.

Хитрощі і цікавинки

На цій алеї варто зупинитися докладніше. Оскільки весільні кортежі відвідують її практично щотижня, то і нові локації в її рамках теж створюються регулярно. Так, наприклад, стоїть там так звана «лавка примирення» дуже дивної і незвичної форми – вона має прогин в центрі при піднятих краях. Таким чином, люди, що сидять на ній, змушені притискатися все щільніше один до одного. Обрамляють лавку серця з декоративною дроту, ніби натякаючи на зміст споруди.

Трохи далі по алеї вас очікує незвичайне дерево – воно повністю складається з металевих гілок і замість квітів прикрашено замками з написами і датами. Так прийнято відзначати дату свого весілля (як варіант – знайомства, пропозиції руки і серця, народження дитини – список практично безмежний і залежить тільки від фантазії людини).

Якщо ж у вас є охота випробувати свою долю і дізнатися заздалегідь, що чекає вас з тією або іншою людиною, ви можете підійти до високої металевої колони неподалік від годинника. Повернувши кілька разів круглу відполіровану рукоятку, ви приведете в рух прихований всередині механізм. У прозорому віконці, розташованому на висоті зросту людини, стануть одна за одною з’являтися написи. На якій рух зупиниться – ту і слід трактувати як передбачення. Досить креативно, правда? Хоча, безумовно, далеко не завжди слід сприймати результати такої розваги як чисту монету.

Крім того, на бульварі Шевченка у вас є можливість зізнатися в любові не тільки близькій людині, але і цілому місту. Тут стоїть модна нині локація «Я люблю Запоріжжя», де слово «люблю» замінено інсталяцією у вигляді серця. Сфотографуватися тут і викласти знімок в соціальних мережах вважається «маст ду» серед гостей міста.

Дубовий гай – подих природи

Чимало романтичних локацій є також і в інших районах міста. По-перше, слід згадати Центральний парк культури і відпочинку «Дубовий гай» в Олександрівському районі. Останнім часом він не є надто популярним, але і там знайдеться, чим помилуватися і де сфотографуватися. Перш за все, зберігає популярність міст через ставок, найближчий до центрального входу в парк. Тут встановлено будиночок для лебедів, які ось уже багато років є беззмінними мешканцями парку, а крім того – на металевих ажурних перилах мосту, пофарбованих несвіжою білою фарбою, можна зустріти багато сотень маленьких замків з іменами і датами. Тут теж прийнято вішати замок з датою весілля або іншої знаменної події.

Альтанка закоханих

Ще одна романтична локація очікує запоріжців і гостей міста в Вознесенівському районі. Мова йде про місце біля каскаду Фонтанів «Веселка», в народі його називають ще парком Святослава через наявність там однойменної скульптурної композиції. Якщо сам каскад більше підходить для проведення культурно-масових заходів (так, наприклад, там регулярно проходять ярмарки з нагоди святкування Дня міста, фестивалі вуличної їжі, різноманітні тематичні концерти), то парк більше нагадує місце для проведення сімейного дозвілля. Так, тут удосталь зустрічаються різні дитячі розважальні заклади – як платні атракціони, так і безкоштовні дитячі майданчики. Однак є одна локація, яка найбільше підходить саме молодятам. Мова йде про білосніжну литу альтанку з різьбленими поручнями, яка розташовується на мосту через ставок з фонтаном. Ви, напевно, не здивуєтеся, дізнавшись, що перила і цього моста обвішані металевими замочками з іменами і цифрами? По той бік мосту відвідувачів зустрінуть також млинове колесо з натурального дерева, яке красиво підсвічується в нічний час, і невеликі дерев’яні альтанки, розраховані буквально на кілька людей. Не дивно, що ця локація теж користується неабиякою популярністю у закоханих і пар, що тільки-но одружилися.

У будь-якому випадку, де б ви не зустріли свою любов, насолоджуйтеся нею! І нехай у вас з’являться власні, ексклюзивні романтичні місця, пов’язані з вашими особистими спогадами і мріями!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.