Понеділок, 29 Квітня, 2024

Диджиталізація Запоріжжя

Наявність смартфона та інтернету зробило можливим мати вільний доступ до різної інформації, соціальних мереж та месенджерів. Окрім того, у смартфоні кожен може знайти безліч корисних для себе функцій. Сьогодні розповідаємо все про розвиток диджиталізації в Запоріжжі, міські ініціативи та програми. Більше на zaporizhzhia-future.com.ua.

Розвиток міської диджиталізації

Переведення різноманітної інформації в цифровий формат розпочався у 2014 році, коли програмісти із Запоріжжя презентували застосунок для смартфонів, що скеровував містян до найближчих бомбосховищ у місті – “Сховища Запоріжжя”. Застосунок являє собою карту в смартфоні, де були вказані всі наявні укриття з інформацією про них. Допомогу у створенні корисного застосунку програмістам надавали в департаменті архітектури міста.

Пізніше, у 2017 році на змаганнях “Technovation Global Pitch Event”, дівчата із Запоріжжя представили “Air Near”  —  додаток, який вимірює рівень забруднення в місті.

У 2018 році для запоріжців запрацював мобільний застосунок “My Pol”, за допомогою якого кожен громадянин міг швидко викликати поліцію просто зі свого смартфона. Як стверджували у відділі комунікації ГУНП в Запорізькій області, застосунок був створений, щоб прискорити комунікацію запоріжців із правоохоронними органами. Користувачі могли викликати наряд поліцію за допомогою всього однієї кнопки – SOS, яка передавала дані про особу та місцезнаходження заявника. Також серед додаткових функцій додатка була можливість отримувати термінові сповіщення від поліції, оцінювати роботу поліцейського за номером жетона і переглядати карту з адресами найближчих поліцейських дільниць.

Більш активний розвиток міської диджиталізації розпочався з 2019 року, коли в Запоріжжі запрацював мобільний додаток “DozoR City”. Цей застосунок дозволяв містянам відстежувати рух громадського транспорту у режимі реального часу. Всю інформацію про транспортні маршрути та розклад руху в систему завантажували диспетчери КП «Запорізький центр диспетчеризації громадського транспорту». Крім відстежування транспорту для запоріжців були доступні й інші цікаві функції застосунку: наявність кондиціонерів, спеціальна позначка «низька підлога» для людей з особливими потребами або перевезення дитячих візочків.

Згодом, у 2021 році рух комунального транспорту Запоріжжя стало можливим відстежувати на “Google Maps”, де GPS-дані маршруту автобусів, трамваїв і  тролейбусів оновлювалися в режимі реального часу. У тому ж році міською владою було впроваджено систему безконтактної оплати проїзду в комунальному громадському транспорті. 

Міські програми та ініціативи з диджиталізації

Орім активного розвитку диджиталізації у міському житті Запоріжжя: екологія, безпека, транспорт. Також активно запроваджувалися програми та ініціативи з цифровізації  міських служб, промисловості та освітнього процесу в Запоріжжі. 

Так, наприклад, у 2019 році в обласному центрі зайнятості створили чат-бот у месенджері “Телеграм”, за допомогою якого запоріжці мали змогу знайти відповіді на всі актуальні питання, що стосуються працевлаштування. 

В 2020 році запорізьке комунальне підприємство «Водоканал» приєдналося до всеукраїнського сервісу чат-ботів, де запоріжці мали змогу за допомогою сервісу в “Telegram” та “Viber” передавати показники лічильника холодної води. У тому ж році, за підтримки Запорізької міської ради у місті було впроваджено сіті-бот “Назар”, який сповіщав мешканців міста про планові та аварійні роботи міських комунікацій – вода, світло, газ та опалення.

Тема диджиталізації торкнулась й сфери промисловості. Так, у жовтні 2023 року у “Запорізькій торгово-промисловій палаті” відбувся “Інформаційний день”, в рамках якого експерти Консорціуму “EEN-Ukraine” розказали учасникам про особливості нових цифрових інструментів та диджиталізації промислових підприємств.

У липні 2021 року ознайомились з диджиталізацією й запорізькі освітяни.  Вчителі шкіл взяли участь в освітньому проєкті “STEM-CAMP” – ініціатива громадської організації “Запоріжжя. Платформа спільних дій”. Під час проєкту для вчителів викладали бізнес-тренери й експерти в галузі лідерства та комунікацій в освіті та диджиталізації. А у 2024 році Запорізька міська рада підписала меморандум про співпрацю з “Eddy Україна”, що дає змогу безкоштовно впровадити у міських закладах освіти цифрову платформу адміністрування навчального процесу “Eddy”.

У Запоріжжі диджиталізація виражається в широкому спектрі програм та ініціатив, які спрямовані на впровадження цифрових технологій у різні сфери життя нашого міста. Розвиток міської диджиталізації сприяє поліпшенню якості життя містян, ефективнішому управлінню регіоном і підтримці місцевого бізнесу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.