Вівторок, 28 Травня, 2024

Як вибрати навушники для меломана

Люди, які жодного дня не можуть прожити без улюбленої музики, висувають особливі вимоги до навушників. Пристрої повинні передавати всю глибину звуку, бути гучними і не спотворювати мелодію. Підібрати такі навушники нескладно, якщо знати, на що звертати увагу.

Конструкція

Найкращими для меломанів вважаються накладні та повнорозмірні навушники, які мають жорстке оголов’я. Можуть бути дротовими або бездротовими. Різниця в особливостях динаміків:

  • Повнорозмірні навушники мають великі динаміки, завдяки чому добре передають весь діапазон частот, особливо низькі.
  • У накладних динаміки дещо менше за розміром. За рахунок цього високі частоти передаються краще.

Вставні та внутрішньоканальні навушники також можуть відмінно передавати звуки, але глибокі баси їм непідвладні через невеликий динамік.

Тип підключення

Всі навушники представлені дротовими та бездротовими моделями. Бездротові підключаються до джерела аудіо за допомогою Bluetooth або рідше за іншими технологіями. Раніше вважалося, що передача бездротовими мережами робить звучання менш якісним. Але зараз ці недоліки виключені: звук однаково добрий як у дротяних, так і в Wireless-навушниках.

Переваги та недоліки є в обох версій. Бездротові потрібно регулярно заряджати, але водночас вони не обмежують слухача у рухах. Дротові не вимагають зарядки, проте дроти часто заплутуються і заважають.

Активна та пасивна шумоізоляція

Для повного занурення у мелодію бажано абстрагуватись від зовнішніх звуків. Тут допоможе шумоізоляція:

  • Активне шумозаглушення. Передбачає створення звуку, який нівелює звукову хвилю, що надходить ззовні. Навушники з активним шумозаглушенням коштують дорожче.
  • Пасивна шумоізоляція. Реалізується шляхом використання ущільнювачів, які просто закривають слуховий канал від потрапляння сторонніх звуків.

Характеристики

Якщо слухати музику у форматі MP3, то на характеристики можна не звертати уваги. Якщо ваш телефон або плеєр підтримує кодеки aptX HD, LDAC, то при виборі потрібно врахувати такі параметри ідеальних навушників для музики:

  • опір – не менше 16 Ом;
  • чутливість – вище 100 дБ;
  • діапазон частот – від 20 до 20 000 Гц;
  • рівень спотворення – не більше 0,5%.

Об’ємний звук

Деякі повнорозмірні моделі підтримують формат звуку 5.1 та 7.1, який передбачає створення стереозвучання. Цей формат імітує багатоканальний звук.

Не завжди можна підібрати під виділений бюджет навушники, які відповідали б абсолютно всім переліченим вимогам. В цьому випадку можна зупинитися на більш дешевій моделі. А щоб оцінити її звучання, слід спробувати послухати улюблений трек на вибраних навушниках.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.