Середа, 24 Квітня, 2024

У Запоріжжі працюють притулки для безхатченків: де можна отримати допомогу

У Запоріжжі щороку допомагають людям, які з певних причин не мають дому та живуть на вулиці. Тому для них організовують ночівлю, обіди або просто пункти обігріву. Більше на сайті zaporizhzhia-future.com.ua

Вже від завтра настає за календарем зима, а по факту на вулиці ще тепло, але трохи сиро. Можна довго перебувати на вулиці. З настанням морозів, людей на вулицях поменшає, всі зазвичай ховаються в будівлях. Є люди, які з певних причин залишилися без дому та живуть по суті на вулиці. Тому їм, як нікому іншому потрібно допомога.

У Запоріжжі існують центри, які займаються бездомними особами. У центрі обліку безхатченків допомагають оформлювати документи, кому вони потрібні, реєструють тимчасове місце проживання, виписують направлення на флюорографію або медичне обстеження, якщо потрібно, то допомагають встановити родинні зв’язки, оформлюють різні запити тощо.

Нічний гуртожиток на Радіаторній

З лютого поточного року на вулиці Радіаторній, 40, запрацював нічний притулок для безхатченків. Тут одразу може перебувати 25 осіб. Тут можна залишитися не лише на одну ніч, але й на тривалий час. Для постояльців підготували ліжко та постіль, посуд, є душ. Тут люди без постійного місця проживання можуть поїсти, пройти медичне обстеження.

Крім того, міська влада допомагає фінансово безхатькам та людям, які вийшли після ув’язнення. У цьому році матеріальну допомогу надали 28 особам, дві людини отримали продукти харчування. Також 39 особам допомогли оформити паспорт на загальну вартість – 15 483 гривні.

Де можна отримати гаряче харчування

Осінню та зимою три рази на тиждень організовують гаряче харчування для безхатьків. Його проводять у трьох районах міста – Олександрівському, Комунарському та Дніпровському. Їжу починають роздавати об 11 годині.

В Олександрівському районі такий пункт працює біля Свято-Покровського кафедрального собору на проспекті Соборному, 37. Тут щопонеділка, середи та п’ятниці роздають їжу.

У Дніпровському районі такий пункт працює у товаристві Червоного Хреста на проспекті Металургів, 1. Тут можна похарчуватися у  вівторок, середу та четвер.

У Комунарському районі пункт з гарячим харчуванням працює у понеділок, середу та п’ятницю біля зупинки «Південний ринок».

Для цих цілей з міського бюджету в поточному році виділяли 107 тисяч гривень, це приблизно 4305 порції. У листопаді та грудні планували видати 1935 порції.

Родинна допомога безхатченкам

Крім міської влади, роздають безкоштовно їжу волонтери, родина Інни та Олега Політових. Щочетверга о 15:00 біля залізничного вокзалу «Запоріжжя-1» вони роздають продукти нужденним.

Як зазначають волонтери, вони вдвох готують вдома. Іноді допомагає їхня знайома. Вони готують десь 40-50 порцій. Заздалегідь готують різу випічку. А вже у день роздачі смажать котлети, варять крупи, нарізають салати та все це фасують. 

Самі вони з Кушугуму, тому продуктами часто допомагають сусіди або небайдужі люди. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.