Вівторок, 28 Травня, 2024

Історія IT-компанії EPAM у Запоріжжі

У 2021 році велика IT-компанія EPAM System відкрила свій десятий офіс в Україні, на цей раз у нашому рідному місті. Для Запоріжжя, яке більше славиться своєю промисловою та індустріальною сферою діяльності, поява такої глобальної інформаційно-технологічної компанії кардинально змінює саме місто і регіон. Детальніше про історія заснування ІТ-компанії ЕРАМ у Запоріжжі: коли був відкритий перший офіс, яким чином змінилось місто з того моменту, і як ЕРАМ зреагував на повномасштабне вторгнення росії у лютому – читайте далі на zaporizhzhia-future.com.ua.

IT-компанія EPAM: загальні відомості

EPAM Systems — це американська ІТ-компанія, яка спеціалізується на виробництві замовного програмного забезпечення. Працюють у компанії фахівці з консалтингу, а сам проєкт являється резидентом Білоруського парку високих технологій. Штаб-квартира EPAM дислокується у Ньютауні, а її відділення є в 25 країнах світу. До такого успіху компанія рухалась з самого початку заснування – 1993 рік. Творцями EPAM вважаються одноклассники Аркадія Добкіна, які працював у компанії SAP AG, і Леонід Лознер. Саме вони і створили у Принстоні проєкт, який у майбутньому стане відомими на увесь світ. Назва розшифровується як: «Ефективне програмування для Америки», а, якщо мовою оригіналу: “Effective Programming for America”, скорочено – EPAM. Перші офіси були відкриті у Сполучених штатах Америки та республіки білорусі. А потім в Лорсенвілл, штат Ньо-Джерсі відкрився північноамериканський офіс, за ним і європейський офіси у: Британії, Німеччині, російській федерації, Казахстані, Польщі, Швеції, Швейцарії, Болгарії та Білорусі. В 2005 році перший офіс компанії відкрився в Україні: Київ, Харків, Львів, Дніпро, Одеса, Івано-Франківськ, Херсон, Чернівці, Хмельницький, Ужгород, Вінниця, і, звичайно, наше рідне – Запоріжжя. У 2021 році за даним профільного порталу DOU, EPAM стала першою українською IT-компанією, яка переступила позначку в 10 000 працівників.

Відкриття офісу у Запоріжжі

На весні 2021 року IT-компанія EPAM вирішила відкрити ще один офіс в Україні, на цей раз у Запоріжжі. З початку пандемії 40 фахівців із Запорізького регіону співпрацювали з IT-компанією в режимі офлайн. У сегменті східноукраїнського регіону EPAM, що об’єднує понад 3000 талантів із Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Сум, Полтави та інших міст, які також не є традиційними центрами ІТ-індустрії в Україні. Окрім цього спонукало керівництво компанії на такий крок, ще результати дослідження, яке показало, що більше тисячі запорізьких фахівців мають за плечима щонайменше два роки досвіду комерційної розробки. А тому для своїх потенційних колег було прийнято рішення – зробити усі можливі комфортні умови, для їхнього подальшого професійного розвитку. На початку запорізькі айтішники дислокувалися на базі коворкінг платформи Edison Space, проте з часом вони перемістилися до офіційного офісу IT-компанія EPAM, за адресою – вулиця Перемоги, 70Б, Запоріжжя.

Як компанія посприяла розвитку ІТ-індустрії міста

Побутує така думка у суспільстві, що центрами ІТ-індустрії є три столиці України: сучасна – Київ, колишня – Харків, і умовна “столиця на заході держави” – Львів. Саме в цих містах найпотужніші ІТ-спільноти, найбільше компаній та найцікавіші можливості для професіоналів. Своєю чергою Запоріжжя більше асоціюється “у народі” з суто індустріальним, промисловим містом. На жаль, у напрямку ІТ, Запоріжжя, за даними профільного ресурсу dou.ua, у 2020 році, і справді займало останні місця в рейтингу міст, що славляться комфортом для роботи та проживання ІТ-спеціалістів. Однак з появою на місцевому ринку праці глобальної компанії – все змінилося: з’явились ширші умови, як для досвідчених інженерів, так і для початківців, можливості реалізації себе в інформаційних технології тощо. 

Крім того, більше запорізьким айтішникам не доводилося вимушено мігрувати до вищезазначених міст-мільйонників, шукаючи там кращої професійної долі. Після відкриття офісу компанії EPAM  в ІТ-спеціалістів Запоріжжя зародилась можливість будувати кар’єру та розвивати власну експертизу в складі величезної команди в рідному місті.

Ще один напрямок, який після приходу IT-компанії змінив індустріальне місто – велика купа нових проєктів. Наявність інформаційно-технологічних проєктів завдяки ЕРАМ дозволяє спеціалістам пробувати сили у нових галузях, змінювати ролі та команди без зайвого стресу, який викликає перехід між компаніями. Плюс є шанс працювати з іншими брендами, які співпрацюють з ЕРАМ.

Американські айтішники вже понад 10 років удосконалюють свої освітні програми за найпопулярнішими напрямками та надають можливість запустити кар’єру в ІТ всім охочим. Компанія у 2021 році почала детальну комунікацію із запорізьким вищими закладами, аби поширити знання про інформаційні технології. Зокрема цього року команда планує розвинути взаємодію із запорізькими вишами. Такі дії дозволять покращити якість ІТ-освіти, розбудувати локальний ринок праці та надати можливості для всіх, хто прагне розпочати свій шлях у сфері інформаційних технологій.

Мешканці Запоріжжя з різним рівнем підготовки та за різними напрямками  отримали від глобальної компанії фундаментальні знання.

Новачки взяли на озброєння програми EPAM University Programs і Junior-спеціалісти. Хто мав практичний досвід понад рік подали заявку на програму Train2Middle, для професіоналів з досвідом роботи від двох років та рівнем англійської від В1 відкрились сотні вакансій. Тільки за 2021 рік понад 1000 молодих спеціалістів почали співпрацю з ЕРАМ на позиції Junior Engineer. В декілька разів більше пройшли безоплатне навчання в рамках EPAM University Programs та стартували кар’єру в інших компаніях.

Вихід IT-компанія EPAM

Після початку повномасштабного вторгнення вище керівництво IT-компанія EPAM заявило, що не буде обслуговувати клієнтів в Росії й в знак солідарності зі своїми працівниками в Україні, і, зокрема, Запоріжжі – виділила 100 мільйонів доларів.

Компанія з перших днів після вторгнення засудила дії агресора підтримало усі санкції проти росії, зупинивши будь-які бізнес-операції. Однак цей процес розтягнувся на місяці, що спричинило шквал хейту з боку IT-спільноти. Рішення EPAM було непросте, адже рф третя локація за кількістю співробітників: 2020 року в російських офісах компанії працювали понад 6300 осіб, а 2021 року — вже майже 9000. Проте, філія EPAM в Україні була і залишається найбільшою, тому компанія підтримала вектор розвитку  ІТ-індустрії у цивілізованій країні.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.