Четвер, 13 Червня, 2024

Історія Запорізького хлібокомбінату

В українській культурі хліб має особливе значення. Він є вічним українським символом народного добробуту та гостинності. В умовах багатонаціонального складу населення України, хліб виступає певним символом єдності, створюючи спільний гастрономічний код країни.

Хлібозаводи відіграють важливу роль у житті як маленьких, так і великих міст нашої держави, не тільки забезпечуючи населення свіжим і якісним продуктом, а й суттєво впливаючи на економіку та соціальну сферу країни.  У цій статті ви дізнаєтеся про історію “Запорізького хлібокомбінату №1”. Більше на zaporizhzhia-future.com.ua.

Діяльність та розвиток підприємства

З кінця листопада 1947 року починає свою діяльність “Запорізький хлібокомбінат №1”.

На хлібозаводі функціонує 6 великих духових печей. Потужність виробництва в 47-му році: більше 50 тонн хліба і майже 3 тонни хлібобулочних виробів.

Впродовж багатьох років процес виробництва проходив механізацію та автоматизацію. Було запроваджено в експлуатацію склад безтарного зберігання борошна, здійснено роботи з реконструкції печей під виготовлення бубличних виробів. З огляду на попит населення у 1989 році розпочались роботи з реконструкції бублично-кондитерського цеху. Передбачалося виробляти майже 5 тонн борошняних кондитерських виробів на добу. Цех запустили у 1992 році. Згодом фінансування припинили, і проєкт з модернізації так і залишився в незавершеній фазі.

У 1996 році відбулася приватизація підприємства, форма власності з державної перейшла в колективну. З 1997 року “Запорізький хлібокомбінат №1” належить до української компанії “Хлібодар”, в яку входить ще два місцевих хлібозаводи –  №3 і №5, а також обласні – “Бердянський хлібокомбінат”, “Мелітопольський хлібокомбінат” та “Оріхівський хлібокомбінат”. У ринкових умовах акціонери та колектив “Запорізького хлібокомбінату №1” змогли провести модернізацію підприємства та відтоді активно  підкорюють  великі внутрішні і зовнішні ринки.

Сучасні технології та розширення виробництва

“Запорізький хлібокомбінат №1” є одним з найбільшим підприємством у Запорізькій області з виготовлення борошняних кондитерських виробів.

Станом на сьогодні це сучасне підприємство з потужним механізованим і автоматизованим виробництвом, з власною сертифікованою лабораторією, з високими стандартами з контролю якості сировинних матеріалів та готової продукції, також висококваліфікованими кадрами. Нині тут працює близько 300 співробітників, і виробляється понад 8500 тонн продукції щороку.

“Запорізький хлібокомбінат №1” славиться виробництвом більш ніж 100 видів найсмачніших найменувань, як масового виготовлення, так і невеликих партій оригінальних виробів, зокрема ароматні хліба та пухкенькі булочки, ніжне печиво та фантастичні східні ласощі, духмяні пряники та хрумкі сушки. Всю продукцію виготовляють із натуральної якісної сировини без використання жодних хімічних підсилювачів та консервантів. Для людей, які потребують особливого харчування, виготовляють дієтичні вироби. Також компанія “Хлібодар” відома виробництвом варення, джемів і наповнювачів.

Ринком збуту перш за все є хлібобулочні вироби для самого м. Запоріжжя та області, а також інших регіонів України – Дніпропетровської, Харківської, Полтавської областей. Понад 200 автомобілів підприємства щоденно працює для постачання хлібобулочних виробів.

Важлива роль хлібозаводу у житті Запоріжжя 

Хлібокомбінат №1 і компанія “Хлібодар” відіграють значну роль у житті нашого міста:

  • Є потужними підприємствами, які надають велику кількість робочих місць у місті Запоріжжя та області. Це сприяє зменшенню рівня безробіття та підвищенню рівня зайнятості по всьому нашому регіону.
  • Забезпечують доступ до великої кількості якісної та дешевої продукції: від запашного хліба до різноманітних солодощів.
  • Хлібзавод і компанія “Хлібодар” активно беруть участь у соціально-економічному житті міста, підтримуючи різні програми та ініціативи, які спрямовані на добробут місцевого життя. Зокрема, це різноманітні благодійні акції, спонсорство культурних і спортивних заходів Запоріжжя та області, а також постійна допомога нужденним людям.
  • Завдяки своїй діяльності сприяють розвитку економіки як нашого регіону, так і всієї України, зміцнюючи його фінансову стабільність, оскільки протягом останніх років активно експортують свою продукцію до багатьох країн світу, серед яких: Польща, США, Німеччина, Велика Британія, Італія, Швеція, Португалія, Канада, Грузія та багато інших. 

Впродовж багатьох десятиліть свого розвитку, адаптації до нових сучасних умов праці і подолання різних труднощів, хлібозавод став невід’ємною частиною міського життя. 

Запорізький хлібокомбінат зробив свій великий внесок у зайнятість місцевого населення, забезпечення якісною та доступною продукцією та участю у важливих соціальних ініціативах нашого міста. Продовжуючи свій розвиток, підприємство і надалі відіграє ключову роль у забезпеченні потреб місцевого населення і сприяє процвітанню української національної економіки.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.