Понеділок, 20 Травня, 2024

Школа айті: інноваційне навчання

Інновації невіддільні від нашого повсякденного життя. Безумовно, змінам піддається буквально кожна сфера нашого життя – і навчання не є винятком. Адже саме навчання – тобто процес надбання знань для використання у майбутньому – є тією основою, яка дозволить людині успішно зарекомендувати себе на робочому місці та отримати всі необхідні ресурси. Далі – на zaporizhzhia-future.com.ua

Затребувана професія

Останнім часом величезний попит на отримання “комп’ютерної” вищої, середньо-спеціальної та навіть шкільної освіти, започаткував вельми значний попит на навчальні заклади відповідного напряму. Однак не всі вони можуть надати своїм випускникам саме той рівень практичних навичок та теоретичних знань, який дозволить здобути омріяну посаду. Вигідно відрізняються у цьому плані кілька запорізьких навчальних закладів, про які і йтиметься у сьогоднішньому матеріалі.

Крок у майбутнє

Одним із “піонерів” та першовідкривачів такого напряму у навчанні, як айті-дисципліни, для запоріжців та мешканців області стала комп’ютерна академія “Крок”. Вона почала функціонувати у місті з 1999 року, і з того часу тільки набирала обертів та розвивалася. Так, якщо спочатку академія була представлена ​​єдиною філією, яка запрошувала на навчання студентів, а також представників старшого покоління, то в наші дні “Шаг” є розвиненою мережею закладів для всіх, хто не представляє свого життя без сучасних технологій та зацікавлений у тому , щоб рухатися в ногу з часом. Так, наприклад, до послуг юних запоріжців – загальноосвітня школа з айті-ухилом, знання в якій може отримувати будь-яка дитина шкільного віку, мережа міських таборів для тих, хто захоплюється інформаційними технологіями, а також повноцінний літній табір, можливість на базі школи пройти курси інтенсивної підготовки до ЗНО, Мала комп’ютерна академія (де юних студентів навчатимуть виключно сучасних спеціальностей та не змусять знайомитись із загальноосвітніми предметами), а також спеціальний підготовчий ступінь до комп’ютерної освіти для хлопчиків та дівчаток з 7 років. Ті ж мешканці нашого міста, які вже встигли вийти з дитячого чи підліткового віку, з цікавістю зможуть отримати нові знання в рамках безлічі спеціалізованих курсів (вони охоплюють широкий спектр інтересів сучасного комп’ютерника – від графічного дизайну та створення сайтів до програмування, створення ігор та мобільних додатків всіх напрямків, і навіть створення і реклами) до повноцінного навчання “з нуля” рівня затребуваного професіонала на кількох спеціальностях на власний вибір. Для учнів різного віку доступна також можливість “прокачати” свій рівень англійської мови – як для роботи в професії комп’ютерника, так і для інших цілей. Як бачимо, можливості і справді колосальні – особливо, якщо врахувати те, що компанія “Крок” заявляє про чудове технічне оснащення своїх комп’ютерних класів і лише найвищий рівень професіоналізму викладацького складу, який працює з учнями та студентами.

Вчимося із задоволенням

Щодо власне школи, то такий формат навчання можна з повним правом назвати революційним для нашого міста. Справа в тому, що ті навчальні заклади з відповідним ухилом, які функціонували у Запоріжжі раніше, так чи інакше підкорялися у методичному плані державі. А приватні заклади не мали такого яскраво вираженого ухилу, особливо на інформаційні технології. З появою школи від комп’ютерної академії це непорозуміння було виправлено, і діти отримали можливість не лише вчитися комфортно, з дотриманням усіх вікових законів розвитку, але й активно освоювати ази свого хобі (а можливо навіть майбутньої професії).

Програмування для всіх

Однак не всі батьки точно впевнені, що хотіли б бачити своїх дітей саме професійними програмістами в майбутньому. Багато хто з них або сумнівається, або вважає за краще делегувати необхідність зробити цей важливий вибір самому синові чи дочці – тоді, коли вони будуть до цього готові. Однак і повністю ігнорувати вимоги часу неможливо, адже популярність айті-освіти величезна. І тоді на допомогу таким батькам приходять різноманітні школи програмування, які можуть, з одного боку, захопити дитину будь-якого віку програмуванням, а з іншого – не займати при цьому занадто великої кількості часу. Цю проблему може ефективно вирішити одна із передових запорізьких шкіл робототехніки під назвою Coddy. Так, батьки маленьких студентів можуть вибрати один із кількох доступних курсів (а вони охоплюють весь спектр цікавих дітям комп’ютерних спеціальностей – від програмування в Майнкрафт до створення сайтів та додатків). Примітною особливістю саме цієї школи програмування є те, що приймають до неї навіть малюків від трьох-чотирьох років (чого нема в більшості інших навчальних закладів, які доступні запоріжцям). Під час війни навчання в цій школі програмування проходить в онлайн-режимі, що загалом можна назвати цілком природним способом викладання інформаційних технологій.

На роздоріжжі

Звичайно, дискусії про необхідність таких навчальних закладів все ще точаться між їхніми прихильниками та затятими противниками. Хтось вважає, що дітям ще зарано долучатися до таких “дорослих” технологій, а для когось це – цілком природний процес, адже вже завтра дітям належить визначитися з майбутньою професією та зробити перші кроки у самостійному житті. Однак сам факт того, що в Запоріжжі навчання такого плану стало не тільки можливим теоретично, а й доступним, а також те, що воно має чималий попит серед прогресивної частини батьків нашого міста, можна вважати безперечним позитивом. Чимала кількість івентів, стартапів та винаходів у Запоріжжі пов’язана саме з бурхливим та швидким розвитком інформаційних технологій та їх прикладним втіленням у реальність. Хіба це не доводить гостру необхідність ще більшої кількості доступних способів швидко і якісно навчати маленьких жителів нашого міста всім необхідним комп’ютерним премудростям?

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.