Середа, 24 Квітня, 2024

Пам’ятник Шевченку в Запоріжжі: чому немає і коли чекати?

Тарас Григорович Шевченко – один з найвідоміших українських поетів, ім’я якого нам знайоме з самого дитинства. Кожен українець, який себе поважає, знає напам’ять хоч один вірш великого Кобзаря. Вклад Шевченка в українську літературу та мову просто неоціненний, адже його твори вплинули не лише на сучасників поета, а й на його нащадків. Детальніше про це читайте на ресурсі – zaporizhzhia-future.com.ua.

Шевченко і Запоріжжя

Запоріжжя у творах поета згадується понад 70 разів, а сам Шевченко, вже будучи вільним, відвідав Запоріжжя і Хортицю, про це він писав у листі до Якова Кухаренка, розповідаючи про те, що скрізь, де був, він плакав. Переповідають, що Тарас Григорович обійшов усю Хортицю пішки, однак достовірних підтверджень цього припущення наразі немає.

Любов Шевченка до Запоріжжя не можна не побачити з його творів, оскільки Тарас Григорович у своїх творах постійно опівував козацтво, говорив про Запоріжжя як про колиску української державності, а головними героями його творів часто були саме запорізькі козаки.

Так а де пам’ятник?

Але як же вийшло так, що в місті з населенням близько 800 тисяч досі немає памятника одній з найвизначніших постатей української культури? Все просто – не було належного фінансування. Що цікаво і викликає протиріччя – це те, що в сусідньому зовсім невеликому Мелітополі є повноцінний монумент, а в Запоріжжі знайшлися кошти лише на три бюсти (навпроти треього корпусу Запорізького національного університету, біля райадміністрації Шевченківського району та неподалік Запорізького театру молоді).

У 2019 році на сайті електронних петицій було створено одну таку з вимогою встановити пам’ятник Шевченку, однак потрібної кількості голосів для розгляду вона не набрала. У 2021 році ідея знову стала актуальною. Автор петиції мотивував свою пропозицію встановити пам’ятник Шевченку тим, що до річниці незалежності України можна було б в одному з найбільших міст України і вшанувати пам’ять однієї з найголовніших постатей нашої держави. Цього разу все ж було зібрано потрібну кількість підписів (і навіть трохи більше), тому народним обранцям Запорізької міської ради довелося розглянути її. Депутати внесли корективи щодо джерел фінансування: у петиції йшлося про встановлення меморіалу за рахунок бюджетних коштів, обранці ж вирішили, що краще буде ще й залучити інвесторів.

Пам’ятник мають розмістити у сквері “Театральному”, він являтиме собою молодого Шевченка, який рукою спирається на старого кобзаря. Цей проект меморіалу видатному поетові був готовий ще у 2013 році, але тоді приблизна вартість пам’ятника становила близько двох мільйонів гривень, а таких грошей міськрада виділити тоді не змогла. У скільки обійдеться монумент на сьогоднішній день – невідомо.

Встановити монумент активісти вимагають не пізніше 2024 року. Як раз до двохсот десятиріччя Великого Кобзаря.

Сподіваємося, що все ж задуми будуть здійснені і вже до річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка ми зможемо вшанувати його пам’ять і покласти квіти до нового пам’ятника.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.