Субота, 13 Липня, 2024

Парк Перемоги у Запоріжжі: від заснування до демонтажу зразків військової техніки

У Запоріжжі багато парків та скверів, де щодня відпочивають десятки містян. Особливо переповнені місця відпочинку влітку. Хтось приходить аби посидіти на лавці та насолодитися природою, хтось погуляти з дитиною на дитячому майданчику, дехто регулярно грає на спортмайданчику у футбол або займається спортом на вуличних тренажерах. Містяни гуляють на вулиці з хатніми улюбленцями.

Один з найулюбленіших місць відпочинку – парк Перемогу. Він розташований у центрі міста та простягається від вулиці Перемоги до Прибережної магістралі. Тут можна ненадовго відійти від міської метушні та відпочити. Більше на zaporizhzhia-future.com.ua.

Історія парку

Парк був заснований у 1979 році, він у Запоріжжі є найбільшим серед парків та скверів. Парк Перемоги розташований вздовж балки, що знаходиться біля річки Червона, якраз там багато дерево та кущів. Це своєрідний лісок серед міста. Крім того, по парку «розкидано» кілька невеличких штучних озер, в яких плавають птахи. 

Неподалік від парку розташовується міська лікарня №5. З її території є сходи до місця відпочинку. Якщо заходити у парк зі сторони вулиці Перемоги, справа є клумба з кам’яними казковими героями та тваринами. Зліва через річку простягається міст, через який можна потрапити до жилого кварталу. Далі вздовж центральної дороги розміщено лавки, деякі з них під старими деревами, які дають хороший затінок, а деяку на сонці.

Всередині парку з обох боків розміщуються футбольне поле та спортивний майданчик. На футбольному полі хлопці постійно грають у футбол, а на спортивному майданчику люди займають на вуличних тренажерах спортом, а поряд ще розмістили поле для гри у баскетбол. Є декілька дитячих майданчиків.

У парку є літнє кафе, до можна купити поїсти та кіоск з кавою та напоями. Ось біля нього постійно вишукуються черги.

«Військова база ЗСУ»

Комунальники стежать за клубами, тут висаджено тисячі квітів, дерев та кущів. Влітку тут обрізають траву. Наприкінці парку встановлено Стелу ордена Перемоги. Вона присвячена Другій світовій війні. Це високий монумент, поряд з яким розміщені таблички з загиблими у війні героями, яким вручили нагороду у вигляді ордену.

Неподалік від цієї стели стояла двотонна шестиметрова ракета, поряд гаубиця. Навпроти побудована естрада, де проводилися концерти до Дня Перемоги.

На жаль, через дурість росіян міська влада була вимушена демонтувати всю показову радянську військову техніку. Нещодавно в одному з пропагандистських росЗМІ була новина, ніби у лікарні №5 розміщено штаб ЗСУ, а в парку військова артилерія. Навіть школяр, якщо загуглить, то дізнається, що у парку є стела та техніка присвяченні війні.

Вже у самому кінці парку розмістили скейт-майданчик. Йому вже близько 15 років, його зробили місцеві активісти. Незважаючи на те, що майданчик вже не такий крутий, яким був спочатку, все одно користується попитом серед молоді. Тут постійно молоді люди катаються на скейтбордах, велосипедах та самокатах. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.