Вівторок, 28 Травня, 2024

Старовинні будинки Запоріжжя можуть отримати статус визначних пам’яток країни

 У Запоріжжі багато красивих будівель, пройнятих духом старовини. А деякі ще й зі своєю історією, у яку цікаво вникнути. Експерти вважають, що шість з таких будівель мають настільки багату і цікаву історію, що можуть офіційно набути статусу нерухомих пам’яток України. Що ж це за будинки? Читайте докладніше на сайті zaporizhzhia-future.com.ua.

 За інформацією з сайту iz.com.ua та міськради, до таких пам’яток можуть увійти такі будівлі:

• Менонітська школа для дівчаток колонії Розенталь;

• Особняк Абрагама Коопа;

• Будинок учительської семінарії;

• Будинок купця Д. Мінаєва;

• Прибутковий будинок Ріхтера;

• Замок Вальман.

Особняк Абрагама Коопа

Запорізький замок

Виявляється, у нашому місті є справжній замок. Він і називається, замок Вальмана. Ідейним натхненником забудови стала Катаріна Вальман – дружина німецького підприємця. Замок будувався не для звичайного проживання, у ньому Катаріна спочатку запланувала відкрити дитячий садок. У радянський період там розміщувався педагогічний гуртожиток.

Незважаючи на покрівлю, вкриту звичним нам шифером, оригінальна форма будови говорить про те, що це справді замок. Темно-жовтий колір цегли пожвавлює будівлю, робить її домінантою навколишнього екстер’єру.

Старовинна школа

Будинок менонітської школи для дівчат уже був на початку XX століття архітектурною пам’яткою. Одним з його засновників була та сама Катаріна Вальман. Вона пожертвувала на будівництво 10 тисяч рублів.

У наш час на ньому замінили тільки покрівлю, настеливши той самий шифер. Сам будинок зберігає первозданний старовинний вигляд. Гарні фігурні елементи, округла форма вікон, фасад, пофарбований у коричнево-жовтий колір, цікава форма дверного отвору надає будові художня чарівність. Нині там знаходиться середня школа №81.

Замки, особняки та інші старовинні будівлі нашого міста заслуговують на те, щоб їх оберігали та охороняли як історичні пам’ятки. Сподіватимемося, що незабаром їм нададуть цей почесний статус.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.