П’ятниця, 12 Квітня, 2024

Які волонтерські проєкти реалізували жителі громад Запорізької області

Влітку у Запорізькій області провели проєкт «Гуртуй Волонтеруй: підвищення згуртованості в громадах Запорізької області через сталі волонтерські ініціативи». Це проєкт реалізує громадська організація «YES» в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. Деталі на сторінці zaporizhzhia-future.com.ua.

В рамках цього проєкту в шести громадах залучили людей до волонтерської справи. Взяли участь територіальні громади Мелітопольського та Бердянського районів.

Протягом липня для 18 представників та представниць з Бердянської, Мелітопольської, Якимівської та Новенської громад провели навчання. Потім раз на два тижні кожна громада отримувала свої завдання в рамках челенджу. Потрібно було створити якусь свою волонтерську акцію. Для цього кожна громада визначалася з тематикою, щоб можна було вирішити певну соціально важливу проблему їхньої громади. Проєкти були різноманітні починаючи від прибирання та облаштування парку до допомоги нужденним.  

Діяльність, яку запроваджували громади

Команда з Новенської громади організувала власний соціальний гардероб. В рамках цього проєкту мешканці сіл збирають одяг, сортують його и раз на тиждень роздають їх потребуючим. У соціальний гардероб може завітати людина соціального статусу (з багатодітної родини, людина з інвалідністю, пенсіонер), йому волонтери нададуть весь спектр послуг: виберуть речі, підберуть взуття та в зимовий період нададуть теплі речі.

Благодійний ярмарок

Якимівка облаштувала місцевість. Загалом приєдналось 10 волонтерів. 14 жовтня там повинно було відбутися свято «День села», на якому проводили благодійну ярмарку, кожний волонтер підготував смаколики та чаювання для гостей, продавали за невеличку ціну. Всі кошти, які заробили під час акції, витратили на облаштуванні місцевості. Волонтери закупили фарбу, пензлики та розмалювали три зупинки та паркан в селі. Гроші ще залишилось, у майбутньому, через благодійні внески, планують встановити в центральному парку села стелу «Я люблю Якимівку».

У Мелітополі активізувалась молодь заради екологічних акцій, разом з волонтерами планувалося провести еко-толоки в центральному парку ім. Горького, але завадив карантин та перехід в «червону» зону. Проте, вони цю ініціативу планують реалізувати після послаблення карантину.

А ось в Бердянській громаді під час реалізації проєкту «Гуртуй Волонтеруй» провели акцію, в рамках якої прибрали та облаштували парк в селі Новопетрівка. волонтери вивезли з парку сміття, викорчували старі погані дерева, обрізали сухі гілки та посадили 20 каштанів. До акції долучилися 40 волонтерів. Підприємці, які ведуть свою діяльність на території громади, надали техніку, за допомогою якої змогли вивезти усе сміття. Тепер в громаді з’явилося місце відпочинку.

У Бердянській громаді тепер в оновленому парку хочуть проводити різні заходи такі, як Фестиваль «Борщу», свято до Дня Святого Миколая та багато іншого.

Після завершення карантину такі проєкти продовжать реалізувати в різних громадах.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.