Неділя, 26 Травня, 2024

Історія телеканалу – «МТМ Запоріжжя»

Історія місцевого телебачення почалася у 1959 році, коли в Запоріжжі з’явилася телекомунікаційна вежа, відтоді запорізьке телемовлення почало активно розвиватися. Пропонуємо детальніше дізнатися історію створення запорізької “Муніципальної телевізійної мережі” (МТМ), а також про цікаві програми та нагороди каналу. Більше на zaporizhzhia-future.com.ua.

Історія створення каналу

Ліцензію на право телевізійного мовлення в аналоговому стандарті телеканал “МТМ” отримав у 2004 році, а вже за рік, у грудні 2005 року телеканал розпочинає тестове мовлення на 60 ТВК. Першою програмою став випуск “Місто і городяни”, присвячений Валентину Яланському та Олександру Поляку. У перші роки своєї роботи в ефірах телеканалу “МТМ” виходили переважно культурно-пізнавальні програми.

Перші випуски новин в ефірі телеканалу розпочалися з 2008 року, завдяки чому “МТМ” став єдиним з усіх запорізьких телеканалів, що працював в інформаційному форматі, об’єднавши всеукраїнський і регіональний телепростір.

У жовтні 2016 року на телеканалі розпочався новий етап життя. Був створений професійний колектив, проведений ребрендинг, перейменовано назву каналу на нову – “Z”, також керівництвом було ухвалене рішення оновити матеріально-технічну базу, завдяки чому на телеканалі “Муніципальна телевізійна мережа” (телеканал Z) було створено сучасну студію, що відповідав усім телевимогам. У 2020 році телеканал розпочав трансляцію в цифровому форматі. Того ж року керівництвом було придбано пересувну телевізійну станцію, яка дозволяє вести трансляції з будь-якої точки України.

25 березня 2022 року, через російське повномасштабне вторгнення в Україну, запорізький телеканал “Z” змінив свій логотип. Як зазначила адміністрація телеканалу на своїй сторінці у фейсбуці, таке рішення було ухвалено через використання російськими агресорами літери “Z”, як символу війни в Україні. Тоді ж, телеканал повернув свій старий логотип – “МТМ – Місто Твоєї Мрії”.

Програми та нагороди

З розвитком телеканалу “МТМ” окрім інформаційного наповнення з’явилися нові цікаві програми та проєкти, які стосувалися всіх сфер життя запоріжців, наприклад, такі програми як: 

  • «Подвійна кава» – ранкова програма, де ведучі Тетяна Пода та Дарина Пода обговорювали з запрошеними гостями популярні українські та світові події, а також залучали запоріжців до соціально важливих заходів та волонтерства;
  • «Діло — Телевізійний бізнес-журнал» –  в ефірі якого мешканці міста з разом з ведучою Дар’єю Назаровою дізнавалися усе про створення та введення бізнесу, а також спілкувалися с місцевими фахівцями;
  • «Kids guide» – програма для запорізьких батьків, де телеведуча Поліна Гавловська разом с місцевими психологами розбирала питання виховання дітей, а для самих маленьких глядачів під час програми відбувалися майстер-класи від педагогів;
  • «Ангели Перемоги» – це серія документальних фільмів про запоріжців, які загинули під час війни з агресором. Кожен фільм — це нова людина та її життєпис — від народження до загибелі на фронті. Телеведучі — Валентин Терлецький та Тетяна Пода;
  • «Еко Фактор» – кожна серія проєкту присвячена окремій темі: забруднення навколишнього середовища, єко акції у місті, ситуація на ЗАЕС, а також спілкування з місцевими активістами на важливі теми та надання глядачам корисних порад.  Автор та ведуча: Ніна Чорна.

На початку липня 2020 року за результатами моніторингу глядацьких симпатій незалежної рейтингової агенції “BIG DATA Awards” запорізький телеканал “МТМ” став найкращим телеканалом у категорії “Регіональні телеканали 2020” та отримав свою першу велику нагороду в Києві.

Запорізька “Муніципальна телевізійна мережа” є сучасним телеканалом із власними цікавими проєктами та програмами, де працює професійна команда, яка не просто інформує місцеве населення міста, а пише свою велику історію, підкоряючи серця глядачів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.