Середа, 30 Жовтня, 2024

Історія запорізької телевежі 

Споруду на вулиці Матросова 24 у нашому місті, напевно, кожного дня запоріжці мають змогу побачити. А сама телевізійна вежа сприяє тому, щоб місцеві мали змогу не тільки бачити, а й чути щосекунди, дізнаючись всю важливу інформацію у регіоні та у державі. 

Однак чи всі жителі Запоріжжя знають історію цієї важливої інформаційної споруди – питання риторичне: коли була збудована телевежа, експлуатація, ким була відкрита, та як пережила авіаудари під час російського вторгнення – читайте далі на zaporizhzhia-future.com.ua.

Історія споруди: заснування та експлуатація

Запорізька телевізійна вежа була збудована у 1958-1959 роках. Будівництво мало на меті: одного дня вежа стала не просто однією з найвищих споруд у місті, а, в першу чергу, слугувала для інформаційних сигналів у місцевих радіо і телемовлені. Амбіційна задача потребувала дуже багато часу, щоб її реалізувати на довгострокову перспективу. У 1994 році в результаті зміни вологісного режиму утримання опорного шару фундаментів вежі відбулася просадка її фундаментів, що призвело до аварійного стану вежі. Аналогічна ситуація сталася й у 1996 році, тоді розриви також були ліквідовані, але після несприятливих події, телевізійна вежа перебувала в аварійному стані, а тому почати процес експлуатації мова навіть і не йшла. Довго запорізькі будівельники працювали, і нарешті впродовж грудня 2005 року – січня 2006 року другий етап робіт зі зміцнення фундаменту телевежі був виконаний на 100%. Стартував третій етап ліквідацію аварійного стану споруди, який передбачав проведення цілого комплексу робіт аби випробувати гарантії фундаменту та порядку прилеглої території та всіх приміщень. Це були останні приготування до запуску телевежі, ця ревізія була дуже важлива, оскільки фінальна перевірка дає остаточні результати про становище споруду та її міцність. На щастя, все нормалізувалось, ніяких небезпек для жителів міста телевежа не несла, а тому у 2006 році її офіційно було відкрито до користування.

Святкову стрічку, яка символізувала старт експлуатації телевізійної вежі та прилеглої території – розрізав губернатор Євген Червоненко. Запорізький чиновник опікувався реконструкцією телевежі ще бувши міністром транспорту та зв’язку України. 

Жартома тоді він зазначив, що цій башті стільки років, скільки і йому.  А також наголошував, що висока споруда не схожа на Пізанську вежу, так і остання буде довго стояти міцно – не падаючи. 

Обслуговує нашу інформаційну вежу Запорізький обласний радіотелевізійний передавальний центр (ЗОРТПЦ), який забезпечує народне господарство та населення усього регіону засобами радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

Сучасне існування телевежі 

Після повномасштабного вторгнення Запорізька область стала прифронтовим краєм у війні проти російських загарбників. Наше місто численну кількість разів піддавалося ракетному обстрілу. Під час одного з таких, на жаль, постраждала також й телевізійна споруда. 22 вересня, окупанти випустили дев’ять ракет, що влучили, в готель, підстанцію та телевежу. В той трагічний день південні громади Запорізького району залишилися без світла. А наша інформаційна вежа, для загарбників стала ціллю, щоб крім світла лишити запоріжців ще зв’язку. Проте, на щастя, під час масштабного обстрілу постраждала не сама телевежа, а територія навколо неї. У місті на кінець вересня функціонувало радіомовлення, але відбувалися перебої із телевізійним мовленням.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.