П’ятниця, 12 Квітня, 2024

Про IT-освіту у Запоріжжі

Не секрет, що сучасність висуває дедалі більшу кількість вимог до фахівців, задіяних на ринку праці. Особливо яскраво ця тенденція виражається там, де є можливість повноцінного та стабільного заробітку. А яка професія пов’язана зі свободою пересування, передбачає наявність достатньої оплати, і, крім того, надзвичайно популярна серед запоріжців різного віку? Безумовно, йдеться про комп’ютерний, цифровий напрямок, або, як його інакше називають, IT. Далі – на zaporizhzhia-future.com.ua

Шукаємо та вчимо самі

Здобути таку модну і, без сумніву, вигідну спеціальність можна декількома способами. Примітно, що запоріжцям доступні всі вони – незважаючи на війну і пов’язані з нею обмеження. Отже, перш за все, айті-галузь приваблює молодих спеціалістів можливістю здобувати освіту самостійно, тобто займатися самоосвітою. У наш час для майбутніх комп’ютерників доступна велика кількість різноманітних курсів, як коротких авторських, так і системних, від азів і до просунутого рівня, безліч навчальних відео на цифрових платформах типу Ютуба, а також короткі самовчителі з найпопулярніших мов програмування або напрямків. Такий спосіб здобуття освіти має як свої вагомі переваги, так і деякі недоліки, які можуть стати серйозним каменем спотикання.

Переваги та недоліки

Насамперед, відзначимо серед переваг такого самонавчання можливість повноцінно отримувати знання в комфортному та зручному для себе режимі – у будь-який час та в будь-якому місці, де доступний Інтернет, або доступ до заздалегідь завантажених файлів. Таким чином, навіть робота не може стати перешкодою для отримання такої комп’ютерної освіти. До недоліків, однак, слід віднести, по-перше, відсутність документального підтвердження вашого вгризання в граніт айті-наук (сертифікати від цифрових платформ не беруться до уваги і не можуть бути визнані серйозним документом у солідного роботодавця). По-друге – таке навчання може залишити по собі безліч прогалин, заповнювати які доведеться вже протягом життя, вникаючи в роботу. Втім, комусь це цілком може підійти. Ну і по-третє – до самонавчання на гідному рівні в принципі здатні далеко не всі, багатьом потрібний контроль та аудит знань з боку педагога. Досвідчені фахівці стверджують, що самоосвіта в комп’ютерному середовищі – це, найімовірніше, просто маст-хев, проте її краще поєднувати з набуттям знань традиційним шляхом, відпрацьовуючи на дистанційних курсах окремі дрібниці або практикуючись у написанні кодів рідкісними мовами, яким мало часу приділяється у програмі університету Саме така освіта буде не лише якісною, а й повноцінною з погляду документів.

Офіційно, але довго

Чимало позитивних відгуків про здобуття вищої освіти за спеціальністю “Інформаційні технології” залишають також студенти запорізьких ВНЗ. Так, серед тих закладів здобуття вищої освіти, які претендують на те, щоб підготувати своїх випускників до плавання у бурхливому морі сучасних цифрових технологій, відзначились Запорізький національний технічний університет, Класичний приватний університет, Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій (саме цей заклад, до речі, було одним із флагманів у новому напрямку ще задовго до того, як таку спеціальність освоїла більшість конкурентів), Запорізький національний університет, а також кілька мелітопольських та бердянських університетів. Усі вони намагаються охопити своїми програмами якнайбільшу кількість студентів усіх рівнів, тому практикують навіть наявність підготовки за напрямом інформаційних технологій ще з коледжів, з якими співпрацюють. Так, наприклад, студенти Запорізького авіаційного та електротехнічного, а також коледжу ЗІЕІТ можуть долучитися до програмування на кілька років раніше за своїх однолітків – завдяки наявності відповідних напрямів підготовки. За твердженнями фахівців, навіть кілька років переваги у вивченні комп’ютерної спеціальності можуть надати випускникам допомогу у працевлаштуванні, а отже такий варіант дороги до професії зовсім не може вважатися екзотичним чи непотрібним.

Втім, тут, як і скрізь, є свої недоліки, так і свої численні переваги. Головним плюсом здобуття “цифрової” спеціальності у стінах шанованої та іменитої установи є наявність диплома українського зразка. Цей документ може стати тим самим шансом, який дозволить успішно працевлаштуватися. Разом з тим, випускники наголошують на недостатньому рівні технічного забезпечення процесу навчання (неважко здогадатися, що для комп’ютерних спеціальностей саме він є основним для отримання якісного результату), невідповідність програм та життя, безліч застарілих відомостей та неактуальних предметів.

Приватний шлях

Ще одним важливим джерелом можливості набуття комп’ютерної спеціальності є заклади вузької спрямованості. Вони позіціонують себе як ВНЗ одного напряму та мають значну історію розвитку та функціонування в нашому місті. Так, наприклад, одним із найстаріших закладів подібного міста є академія “Шаг”, “Брейн-Академія”, а також кілька дрібніших закладів. Їх поєднує мобільність, можливість відносно швидко та легко підлаштовувати зміст програм під реалії життя, оперативно реагувати на новинки, оснащувати навчальні класи за останнім словом техніки та залучати лише найкращих викладачів з досвідом реальної роботи з інформаційними технологіями. Ті студенти, які мають своїм пріоритетом швидкість та якість здобуття комп’ютерної освіти, на противагу наявності офіційного документа про повну вищу освіту, часто обирають саме такий шлях у професію – швидкий та однозначно ефективний.

Для наймолодших

Окремо слід сказати про те, що для найменших запоріжців (орієнтовно з восьмирічного віку, хоча деякі програми стартують раніше, а інші призначені для більш дорослих учнів) теж можливе занурення у світ створення ігор та найпростіших програм. Ставлення батьків до таких програм неоднозначне, але більшість таки наполягає на їхній безумовній користі – адже в той час, як інформаційні технології все глибше проникають із професійного у повсякденне життя кожної людини, вкрай важливо вчасно “зловити хвилю” та визначитися з майбутньою професією.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.