Багато людей мають звичку “жити наперед”. Вони намагаються ретельно продумати свої плани та можливі підходи до життя ще до того, як вони можуть бути реалізовані, прагнуть наперед спланувати життя у всіх подробицях, загадати наперед свою реакцію на можливі зміни чи зрив планів. Психологи стверджують, що такі звички не завжди доводять до добра і часто можуть стати лише джерелом постійного стресу. Проте немає правил без винятку. І тут на перше місце виходить можливість з користю реалізувати свою пристрасть до планування на прикладі майбутнього своїх дітей. Адже, як не крути, ніхто не буде сперечатися з тим, що старт і напрямок розвитку для них задаємо саме ми, батьки, а вони покірно йдуть по ньому – принаймні до певного віку. І тут дуже доречним доведеться для батьків короткий гід за таким сучасним напрямком в освіті, як інформаційні технології. Далі – на zaporizhzhia-future.com.ua
Ранній інтерес
Чому саме айті та з якої причини з такого раннього віку? Насправді безліч вдалих прикладів повноцінної співпраці старших підлітків з профільними корпораціями (у тому числі й міжнародними) переконує запоріжців у тому, що думка вмовити дитину присвятити деяку частину свого часу навчанню в комп’ютерній школі (вона ж – школа програмування) – це відмінна і дуже перспективна ідея. Адже мало кому з жителів нашого міста не зрозуміло, що інформаційні технології у двадцять першому столітті все сильніше і сильніше інтегруватимуться у повсякденне життя, а значить – зростатиме потреба у фахівцях у даній галузі. А якщо врахувати більш ніж гідну оплату праці всіх, хто так чи інакше задіяний у галузі створення цифрового продукту, то мотивація якомога раніше познайомити дитину з цифровою школою зростає.
Куди піти вчитися?
Насправді, у Запоріжжі цей тренд вже давно з’явився і тепер з кожним роком набирає популярності. Причому розвиватись запорізьким дітям шкільного віку у напрямі освоєння комп’ютерних технологій пропонують по-різному. Так, наприклад, батьки можуть обрати для навчання дитини одну з численних студій робототехніки. Вони розташовані буквально у кожному районі Запоріжжя, причому абсолютна більшість із них працює навіть за умов воєнного часу. На заняттях у цих студіях дітей знайомлять з основами конструювання та програмування, причому найменшим учням пропонують для роботи різні варіанти конструкторів із пластику, а тим, хто постарше, дістаються вже справжні технічні витвори мистецтва. Вони дають можливість ближче познайомитися з технікою та її реальними сучасними досягненнями, намагатися створювати цифрові шедеври своїми руками, а також намагатися програмувати нескладні у виконанні механізми. Робототехніка – галузь універсальна, вона дає можливість не тільки знайомитися з основами алгоритмів та управління механізмами за їх допомогою, а й пропонує практичні навички разом із розвитком конструкторського мислення. Як правило, такі уроки виявляються дуже корисними згодом, незалежно від того, який професійний шлях вибере для себе дитина потім.
Крім того, в рамках таких гуртків, секцій та шкіл часто після досягнення потрібного віку стає доступним і “чисте” програмування на більшості сучасних популярних мов – тобто під мобільні девайси та стаціонарні комп’ютери.
Два в одному
Для тих батьків, хто вже точно визначився з уподобаннями щодо майбутньої професії свого спадкоємця (зазвичай йдеться про дітей, які вже досягли шкільного віку) існує можливість віддати їх до школи з відповідним ухилом. Серед запорізьких навчальних закладів є такі, які пропонують послугу “два в одному” – наприклад, загальноосвітня школа плюс поглиблена інформатика. Зокрема, такий формат роботи заявлено і у школи “Шаг”. Після закінчення школи діти можуть продовжити шлях йти вже у “дорослій” академії.
Тематичні івенти
Не можна залишити без уваги тематичні табори для дітей та підлітків, а також безліч різноманітних івентів, присвячених інформаційним технологіям, комп’ютерам і роботам. Під час літніх та зимових канікул маленькі жителі Запоріжжя мають можливість провести час не лише весело, але й безпечно та з користю для власного розвитку. Їм доступні тематичні зміни та спеціальні “комп’ютерні” табори (невеликі, приватні), в рамках яких діти знайомляться з можливостями та особливостями роботи програміста, власноруч збирають своїх перших роботів, а також вправляються у створенні алгоритмів. Крім цього, діти також просто відпочивають, грають у командні та настільні ігри, займаються спортом, смачно їдять та дружать. Безумовно, такі табори залишають у пам’яті дітей не лише знання та вміння, а й теплі спогади.
Вчимося онлайн
Однак у наш час не всі батьки можуть (навіть за дуже великого свого бажання) фізично виділити час для того, щоб відводити дітей такі заняття і забирати спадкоємців із них. Виною тому, як правило, щільний робочий графік більшості дорослих запоріжців, який залишає дуже небагато вільного часу увечері та у вихідні дні. Тому дуже зручна у таких випадках чудова можливість відвідувати курси улюбленого напрямку онлайн, не виходячи за межі власної квартири. Тим більше, що для цифрових платформ це дуже виправдано і навіть, можна сказати, цілком природно. Багато комп’ютерних шкіл, як запорізьких, так і всеукраїнських, пропонують маленьким жителям нашого міста поринути у чарівний світ написання нескладних програм дистанційно. Як правило, програма таких курсів досить різноманітна та насичена, тому батькам не доведеться переживати щодо того, що вони платитимуть гроші дарма – усьому, що необхідно для успішної подальшої дороги в айті-освіті, їхнє чадо все-таки навчиться!
Як відомо, дорогу здолає той, хто йде. Тому починати старт у майбутній професії зараз – це правильно та сучасно. Тим більше, якщо дитина і сама виявляє інтерес до комп’ютерних наук. Хто знає, можливо, через деякий час, вона щиро подякує вам за те, що ви не знехтували її захопленнями і вчасно поставили на цей шлях?