Понеділок, 15 Липня, 2024

Хрещення: історія та сучасна інтерпретація свята

        

  Хрещення – одне з головних свят християн. Відповідно до Євангелія, цього дня Ісус хрестився у річці Йордан. Вважається, що саме це свято дало початок християнській релігії. Більше на сайті zaporizhzhia-future.com.ua.

  Головним символом цього свята є вода. Вважається, що у цей день вся вода стає чудодійною. Як розповідає Євангеліє, під час таїнства на Ісуса зійшов Святий Дух у вигляді голуба і небесний голос проголосив: ця людина – Син Господа, який несе світові Його волю. З того дня Хрещення пов’язують із водою – освячення у храмах та купання у ополонці. 

  У наші дні православні християни святкують хрещення 19 січня. У Запоріжжі водохресні купання проходили на центральному пляжі. Там було встановлено намет для перевдягання та чергували рятувальники. Цього року у хрещенських купаннях брали участь ті, кому не завадив мороз та пандемія. Кількість бажаючих викупатися була набагато меншою ніж у минулих роках, лише кілька десятків людей. 

   Тепер поговоримо трохи про відмінності занурення у воду протягом століть. Те, що відбувається зараз багато в чому відповідає тому, що було кілька століть тому. Головне для людей у цій події – це участь у службі. Але також є і більшість ентузіастів, для яких купання в ополонці пов’язане з моржуванням, хтось сприймає його як традицію, а для інших – це просто медична процедура. Але факт залишається фактом, жодні погодні умови та ситуації у світі не завадять людям відзначати це свято. 

  Є один цікавий факт. У народі помітили деяку закономірність – на Водохреща завжди є мороз. Не важливо холодна чи тепла зима, середина січня проходить морозно. І цей рік не став вийнятком: – 5 на градуснику та купа людей на пляжі. Традиції бувають не логічними, але майже кожен приймає та дотримується їх протягом багатьох століть.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.