Вівторок, 28 Травня, 2024

Покататися небом на оленях та мати чарівну паличку: які бажання загадують запорізькі діти Святому Миколаю

Традиційно у Запоріжжі на свята відкривають резиденцію Святого Миколая. Цьогоріч вона працюватиме на Хортиці. Діти та дорослі зможуть прийти та поспілкуватися зі Святим Миколаєм, віддати йому листа зі своїми бажаннями та сфотографуватися. Більше на сайті zaporizhzhia-future.com.ua.

Андрій Меняйло, який виконує роль Святого Миколая, розповів, як в нього виникла ідея  стати улюбленим чарівником не тільки дітей, але й дорослих. Також він розповів, з якими бажаннями найчастіше до нього приходять.  

“П’ятий рік поспіль я приймаю листи від дітей. Взагалі, ця ідея у мене з’явилася дуже давно. Сам я родом із Західної України. Там із дитинства отримував подарунки від Святого Миколая. Дід Мороз мені ніколи не приносив подарунків. Я виріс на цих традиціях, – розповів Андрій Меняйло, який виконує роль Святого Миколая. – Коли я переїхав сюди і почав спілкуватися з багатьма людьми, здивувався, що вони навіть не чули про Святого Миколая. Вони не знали, що Миколай дітям під подушку кладе подарунки, різні солодощі”.

Який костюм у Святого Миколая?

Андрій Меняйло зізнався, що саме після цього у нього виникло бажання відродити давно забуті традиції. Насамперед потрібно було підібрати костюм. Це мав бути образ, який не плутатиме з церковним саном, але водночас він має бути наближеним до цього.

“Здебільшого у майстернях роблять католицькі костюми. Я шукав в інтернеті і знайшов на Західній Україні майстра, який запропонував мені кілька варіантів. Ось так ми дійшли загального варіанту костюма. Я його замовив, зробив скриню. У мене є намір, щоб костюм Святого Миколая був в українському стилі. У нас настільки велика Україна і хотілося, щоб частинка кожного регіону відображалась у цьому костюмі. Наприклад, один рукав відображав правобережну Україну, а другий – лівобережну, як символ єдності.”.

Різноманітні дитячі бажання

Святий Миколай розповів, що діти мають різні бажання. Хтось пише про те, що в нього все є і потрібний лише добробут, мир – в Україні, в сім’ї – кохання. Хтось просить банальні подарунки такі, як оригінальну іграшку, чи солодощі та якийсь військовий подарунок. Пишуть листи і дорослі. Наприклад, молода сім’я попросила, щастя, любові, достатку, сімейного благополуччя, добрих та слухняних дітей. А також затишний будинок і маленького собаку.

“Дивуюся, коли діти не просять якихось солодощів та подарунків, а просять шкільне приладдя. Такі, як олівці, ручки, зошити для математики. Це дуже чіпляє і хочеться допомагати таким дітям, – каже Святий Миколай. – Серед незвичайних бажань загадували – покататися небом на оленях. Діти це побачили десь у мультфільмах та хотіли здійснити. Були малюки, які хотіли паличку, щоб її можна було розламати та миттєво опинитися на іншому континенті”.

Святий Миколай прийматиме листи особисто: з 14 грудня по 17 грудня, з 14:00 до 18:00 у театрі ” Vie ” на вулиці Наукового містечка, 35.

18 та 19 грудня Святий Миколай чекатиме всіх на Козацькому колі, що на о. Хортиця, з 12:00 до 18:00.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.