Понеділок, 20 Травня, 2024

У Запоріжжі хочуть змінити назву вулиці Російської

Вулицю, яка знаходиться у Комунарському районі, пропонують перейменувати на честь Юрія Хмельницького. Далі на zaporizhzhia-future.com.ua.

Така ініціатива оприлюднена в петиції на сайті Запорізької міськради. Наразі вона зібрала 9 підписів. Щоби петиція була розглянута місцевою владою, вона має набрати 750 голосів. Збір підписів триватиме ще 58 днів.

Юрій Хмельницький, другий син першого гетьмана Війська Запорізького Богдана Хмельницького, народився 1641 року, очолював козацьку державу в Подніпров’ї, а також був гетьманом Правобережжя.

1659 року московський уряд змусив Юрія Хмельницького підписати Переяславські статті, які суттєво обмежували Україну в її автономних правах та формалізували перехід Київської митрополії під юрисдикцію Московського патріархату.

Ця угода викликала активне обурення серед козаків. Після того, як у 1660 році Москва зазнала військової поразки від Польщі, Юрій Хмельницький перейшов на бік поляків.

У 1663 році він склав із себе повноваження гетьмана і став ченцем Трахтемівського монастиря. Помер імовірно в 1685 році.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.