Вівторок, 28 Травня, 2024

У Запоріжжі обговорили підвищення вартості проїзду у громадському транспорті

Продовжують обговорювати питання щодо підвищення вартості проїзду у запорізькому громадському транспорті. Далі на zaporizhzhia-future.com.ua.

У грудня запорізька міськрада наполягає на тому, щоб у громадському транспорті підвищили вартість проїзду. Вони говорять, що це неминуче, інакше перевізники просто перестануть виходити на маршрути, що взагалі «паралізує» рух.

Запоріжці проти підвищення

Містяни незгодні з такою ініціативою. На сайті міськради з’являлася відповідна петиція, проти підвищення вартості проїзду. Автор заначив, що ціна та якість не відповідає. Містяни продовжують стикатися з тим, що по місту їздять маршрутки у дуже поганому стані, вони постійно переповнені а також, важко дочекатися на зупинках, щоб поїхати додому. Коли цю проблему вирішать, буде комфортний транспорт, тоді і слід підвищувати ціни.

На цю петиції відповіли. Та заначили, що збільшується мінімальна зарплата, підвищуються ціни на паливно-мастильні матеріали та багато іншого. Тому потрібно, щоб у перевізників це якось окупилося. Оскільки їм тоді простіше припинити взагалі перевезення, ніж працювати собі на збиток. 

Крім того, було впроваджено ініціативу, щоб перед тим, як підвищити проїзд, будуть громадські обговорення щодо цього питання. Запоріжці впродовж місяці могли надіслати свої пропозиції. Як зазначають у пресслужбі міськради, всього було подано 12 звернень від фізичних осіб та ще чотири від громадських організацій. Найбільше у цих зверненнях було прохання не підвищувати проїзд. Оскільки зарплата підвищилась всього на 500 грн, а ціни підняли геть на все, тому «кишені» містян не витримають того навантаження, а вартість хочуть підняти від 2 грн до 4 грн.

 У свою чергу, через підвищення цін на паливо та машинні запчастини деякі перевізники скоротили кількість транспорту на маршрутах. А від деяких взагалі довелося відмовитися.  

Міська влада вважає, що саме підвищення вартості проїзду дозволить стабілізувати ситуацію з транспортом.  Рішення про підвищення вартості вирішуватиме міськвиконком.

Нічного транспорту не буде

Також містяни просили місцеву владу впровадити нічний режим роботи громадського транспорту. Адже, дійсно, після дев’ятої години вечора дістатися додому, ще те випробування. У вихідні практично нереально. Вже з восьмої години вечора це проблема. Така петиція набрала необхідну кількість голосів у найкоротші терміни. Проте у міськраді відповіли на неї. Сказали, що поки це неможливо. Оскільки не вистачає водіїв. Тоді потрібно буде зменшувати кількість рейсів впродовж дня. Ще одна «відмазка» – мала кількість пасажирів у нічний час.

Поки місцева влада наполягає на підвищення вартості, містяни продовжують стикатися з транспортними проблемами – важко дістатися на роботу та додому в час пік. Також транспорт приватних перевізників у поганому стані. Навіть містян не врятував від проблем вантовий міст, на якому відкрили рух. Хоч заторів стало менше, але транспорту не додалося. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.