Субота, 22 Червня, 2024

У Запоріжжі завершується будівництво вантового мосту: що вже зроблено

Триває будівництво запорізького довгобуду. Його відкриття планувалося на грудень 2021 року, проте мостобудівники не встигли виконати всі роботи, пише zaporizhzhia-future.com.ua.

Впродовж останнього року триває активне будівництво вантового мосту. Для цього зі Стамбулу привозили спеціальний плавкра «Захарій». За його допомогою на будівельний майданчик перевезли та встановили найбільші конструкції. Слід відзначили, що у травні 2021 року «Захарій» виходив з ладу та буквально місяць перебував у ремонті. Тому вийшли затримки зі швидкістю будівництва. Тепер попередньо відкриття анонсовано на січень 2022 року.

У грудні вантажівки вже перевірили на міцність заїзди до мосту. Десяток вантажівок з повним причепом проїхалися по певній ділянці.

Нині на будівництві завершили монтувати деформаційні шви. Це унікальна німецька технологія, яка виконується вперше в Україні. Така технологія дозволяє плавно пересуватися транспорту по цим швами.

Усі конструкції мосту міцно приварені, місця з’єднання двох споруд забетоновані та зверху покриті гусасфальтом. Після завершення цих робіт, на мосту почали готувати покриття до укладання асфальту. Туди вже заїхали катки та інша спецтехніка. Потім на проїжджій частині малюватимуть розмітку, встановлять поручні та захисні огорожі. Ще встановлюють стовпи для освітлення, зливову та дощову каналізації.

Крім того, продовжують монтувати підсвітку. Після завершення будівництва міст сяятиме синім та жовтим кольорами, будуть різні світлові анімації.  

Як зазначають фахівці такі роботи триватимуть ще впродовж тижня, потім спробують перевірити діоди.

А ось тимчасові споруди планують розбирати у лютому. Оскільки «Захарія» вже відвезли на Батьківщину, ці роботи виконуватимуть за допомогою іншого крану.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.