П’ятниця, 12 Квітня, 2024

Запорожці зможуть спостерігати за тваринами Хортиці онлайн

На Хортиці розмістили годівницю для диких тварин. Навпроти закріпили відеокамеру. Тепер запоріжці підгодовуватимуть тварин, а всі бажаючі зможуть спостерігати за цим процесом та поведінкою тварин онлайн. У гості за ласощами люблять приходить олені та козулі. Читайте детальніше на сайті zaporizhzhia-future.com.ua.

Як повідомляє iz.com.ua, годівниця встановлена ​​у південній частині острова, на Протовчі. Це заповідна зона, і людей тут небагато. Спостереження можна буде проводити на офіційному сайті Національного заповідника «Хортиця» у розділі «Вебкамери».

Тваринний світ Хортиці

Цікаво буде спостерігати, хто з тварин з’явиться за частуванням, адже тваринний світ острова дуже різноманітний. На його території мешкають понад 250 видів тварин. У полях та на луках, на лісових галявинах бігають зайці, земноводні, їжаки, білки. До рідкісних видів, побачити яких можна лише далеко від людей, належать плямисті олені. У плавнях та лісових гущах південної частини острова пасуться дикі кабани. У степах можна побачити козуль.

І, звісно, ​​на Хортиці дуже багато пернатих. Їх понад 200 видів: від знайомих нам синиць та горобців до найрідкісніших різновидів, яких можна побачити лише на Хортиці. На острові зустрічається один із найбільших хижих птахів на землі – орлан-білохвіст. Він внесений до Червоної книги України і не мешкає в наших краях. Однак саме його можна побачити на острові. Є й інші хижаки, такі як пустельги, луні. Вночі починають своє полювання сови, сичі, сіра неясить, сплюшка. Біля озер мешкають рідкісні види качок, журавлі, лебеді, чаплі. Всі жителі тваринного світу Хортиці мирно уживаються серед безпечної для них природи острова.

Ідея допомоги тваринам та онлайн-спостереження за ними реалізовані за проектом студентки-четверокурсниці Ірини Ульченко. Її проект став одним із переможців конкурсу ідей, який був проведений між учнями Запорізького національного університету під назвою «Хортиця – втілення мрій».

 «Жива стежка» та веломаршрут

Студентство запропонувало низку корисних ініціатив щодо удосконалення улюбленого острова.

Три такі проекти було здійснено на Хортиці громадською організацією «Запоріжжя. Платформа спільних дій» спільно з підприємством «Запоріжсталь» та Національним заповідником «Хортиця».

Серед інших ідей переміг проект «Босонога стежка» – особлива стежка, якою, коли потеплішає, можна буде прогулятися босоніж і відчути свою близькість до рідної землі. Стежка буде вкрита піском, камінням, деревом, шишками, мохом та травою. Вона буде розміщена у районі «Козацького кола». Вхід безкоштовний.

Згідно з ще одним проектом на Хортиці буде проведено велосипедний маршрут, який стартує від майдану «Козацьке коло». Ідея студента Сергія Ващенка полягає в тому, щоб створити карту велосипедних маршрутів та велонавігацію для велосипедистів Запоріжжя та гостей міста, щоб вони могли побачити на острові більше цікавих місць. У запропонованому веломаршруті є Тарасова стежка, музей історії запорізького козацтва, комплекс «Скіфський стан» та багато інших визначних пам’яток.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.