Вівторок, 28 Травня, 2024

STEM-освіта в Запоріжжі: інновації в дії

Конкурентоспроможне, сучасне, яке орієнтоване на майбутнє дитини і на благо суспільства – всі ці епітети, якими нагороджують фразу про необхідність модернізації змісту освітніх програм і зваженого підходу до їх викладання, як не можна більш актуальні на даний момент в Україні. Далі на zaporizhzhia-future.

Освіта «мейд ін Зп»

Якщо ж говорити прицільно про запорізькі школи, то тут ще менше приводу для радості. Так, щорічно тільки одна-дві з них потрапляють у всеукраїнські рейтинги якості освіти, які складаються на основі даних про проходження учнями ЗНО. Більшість місць в рейтингу традиційно дістається установам з Києва, Львова, Дніпра, Харкова – тобто тих міст, які регулярно виділяють значні ресурси для підтримки системи, вкладаються в її модернізацію. За інформацією з відкритих джерел, у нас в місті ці процеси швидше точкові, ніж системні. Хоча радує, що робота в цьому напрямку в принципі ведеться.

Коли ми говоримо про осучаснення освіти, то який зміст вкладаємо в це поняття? Адже світ стрімко змінюється, і чільне місце в ньому починають займати дисципліни, пов’язані з наукою – і фундаментальною, і емпіричною, прикладною. Перш за все ми хочемо, щоб потреби дітей були враховані і освіта відповідала сучасним уявленням про її якість. Саме тому абревіатура STEM стала популярна по всьому світу. Імплементація науки (science), технічної грамотності і знань про технології (technology), інженерних компетенцій (engineering) і знань математики (mathematics) відбувається в кожній країні, де замислюються про майбутнє своїх маленьких співгромадян.

Як міняти ситуацію?

Модне і актуальне віяння не оминуло і Запоріжжя. Так, на базі одного з навчальних закладів міста відбувся семінар щодо впровадження елементів STEM в освітній процес. Директори шкіл, їх заступники, а також педагоги-практики дійшли висновку, що поступове впровадження такого виду освіти позитивно впливає на розвиток компетенцій 21 століття у всіх школярів і готує їх до вибору майбутньої професії.

В кінці минулого року в Запоріжжі відбувся ще один цікавий захід для викладачів STEM-дисциплін. Вчителі з трьох українських міст, які взяли участь у проекті – Запоріжжя, Маріуполя та Кривого Рогу – отримали можливість обмінятися досвідом, подивитися на досягнення «колег по цеху», дізнатися більше про способи активізації інтересу учнів до вивчення цих дисциплін та методах їх нешаблонного викладання. Амбітна мета засновників і слухачів Steam-Camp (саме таку назву отримав цей захід) – популяризувати технічну освіту в країні і підвищити середній бал ЗНО українських школярів з точних і природничих наук.

Відрадно також, що в Запоріжжі у дітей і їх батьків є варіанти розвитку необхідних навичок і поза стінами школи. Так, юні запоріжці можуть навчатися в різних гуртках і студіях (від відомого центру «Грані» до приватних закладів на зразок Stem-школи «Inventor»).

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.