П’ятниця, 12 Квітня, 2024

У Запорізькій області хочуть зберегти унікальну старовину будівлю

У Запорізькій області хочуть зберегти унікальну старовину будівлю

Громадськість звернулася до обласної влади з проханням зберегти старовинну школу, яка розташована у селі Новомиколаївка Голяйпільської ОТГ. Про це повідомив керівник департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА Владислав Мороко. Більше на сайті zaporizhzhia-future.com.ua

У центрі села Новомиколаївка, що у Гуляйпільській ОТГ, у 1912 році була зведена земська школа. Її було створено за проєктом повітової земської управи Олександрівська. Тому ця будівля є унікальним зразком приміщень, яких в Запорізькій області лишилось дуже мало.

Крім того, будівля зберіглася до нашого часу в оригінальному вигляді.  

Останні роки в середині розміщувалася сільська рада та виконком. Коли керівництво села переїхало до іншої будівлі, школа залишилася покинутою. У наступному році ця будівля має святкувати 110-річча, але не відомо, чи залишиться вона взагалі. Адже виконком Гуляйпільської міськради виставив її на торги під розбір.

Тому місцеві жителі були змушенні звернутися до Департаменту та попросили вплинути, щоб зберегти унікальну історичну пам’ятку.

Спеціалісти Запорізького обласного центру охорони культурної спадщини обстежили та сфотографували будівлю, щоб підготувати історичний опис. Після цього буде прийматися рішення, щоб включити цю колишню школу до реєстру пам’яток культурної спадщини. Надалі її повинні взяти на державний облік.

Владислав Мороко зазначив, що ця пам’ятка може стати унікальним об’єктом, який потрібно включити до туристичних маршрутів Запорізького регіону. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.