Вівторок, 28 Травня, 2024

Корисні telegram-канали для жителів Запоріжжя: список  

Медіа-сфера є досить важливою в житті кожного свідомого українця і жителя Запоріжжя у тому числі. Особливо необхідними є статті і новини зараз, коли Україна страждає від військової агресії РФ, а в мережі з’являється все більше різної і не завжди правдивої інформації. Для того, щоб щодня бути в курсі того, що відбувається і мати можливість отримати допомогу за наявності такої потреби, важливо вибирати достовірні джерела. Більше – на сайті zaporizhzhia-future.com.ua.

Чим може бути корисним Telegram

Особливою популярністю серед соціальних мереж зараз користується месенджер Telegram, в якому як джерела інформації можна використовувати чат-боти, канали та паблики: користувачі отримують важливі відомості і зможуть знайти необхідні дані. Отже, надаємо вам список перевірених Telegram-каналів, які допоможуть орієнтуватися в ситуації, а також отримати або запропонувати необхідну допомогу.

Канали влади Запоріжжя та Запорізької області

 • Олександр Старух – у цьому каналі жителі Запоріжжя зможуть ознайомитись з інформацією про перебіг евакуації з міст та областей, де зараз ведуться активні бойові дії. Також тут розміщується інформація про важливі події, які формують розуміння ситуації в Запорізькій області. Канал належить голові Запорізької обласної військової адміністрації Олександру Старуху;
 • Запорізька обласна військова адміністрація – у цьому каналі можна знайти інформацію про те, як складається ситуація на даний момент у Запорізькій області. Також у цьому каналі розміщуються результати роботи лабораторних мобільних груп, які дають уявлення про стан навколишнього середовища, якість води та інші важливі показники.
 • Анатолій Куртєв – на цьому каналі розміщується інформація від офіційного виконувача обов’язків міського голови Запоріжжя Анатолія Куртєва. Тут мешканці Запоріжжя можуть знайти дані про повітряну тривогу, важливі оголошення, що стосуються життя міста та нововведень (у тому числі і про зміну часу комендантської години). Крім того, тут секретар Запорізької міськради публікує важливу інформацію про рівень радіації у місті та області, корисні пости для переселенців та розповідає про ситуацію на Запорізькому напрямку.

Волонтерські організації Запоріжжя

Для того, щоб кожен мешканець Запоріжжя та області чи переселенець зміг знайти необхідну йому допомогу і людей, які не обдурять і точно її нададуть, а кожен охочий міг вступити до лав волонтерів, було створено кілька Telegram-каналів. Найважливішими є:

 • Волонтерський центр “Паляниця” – цей канал належить запорізькому волонтерському центру. Тут кожен охочий може отримати інформацію про те, яка допомога потрібна захисникам Запорізького краю, запропонувати свою участь та спостерігати за тим, як волонтери роблять все необхідне для захисту Запоріжжя та наближення України до перемоги. Тут зокрема публікуються оголошення про пошук необхідних фахівців, грошові збори, предмети гігієни та амуніції для наших військових, а також звіти про проведені закупівлі та передачу необхідного захисникам Запоріжжя.
 • Волонтери. Це Запоріжжя – ще один чат, де кожен охочий може запропонувати свій внесок у волонтерську діяльність, а також попросити про допомогу. Сюди публікують пропозиції займатися волонтерством, оголошення про необхідні ліки, збори грошей та інші важливі речі.
 • Штаб оборони Запорізького краю – метою цього каналу є координація волонтерів та патріотів, які докладають зусиль для допомоги захисникам Запоріжжя та вимушеним переселенцям. Тут також розміщують оголошення про набір добровольців у формування “Азов” Запоріжжя, де бажаючі можуть за допомогою досвідчених інструкторів отримати всі необхідні навички та приєднатися до оборони Запоріжжя та області;
 • Волонтери Запоріжжя – ще один канал, де волонтери можуть запропонувати свою допомогу або розмістити оголошення про необхідні речі для захисників Запоріжжя (паливо, швейні матеріали, одяг, взуття, амуніція, харчування, медикаменти). Також тут можна знайти допомогу для вимушених переселенців: на каналі можуть запропонувати речі, інформацію про центри психологічної допомоги та допомоги з працевлаштуванням та інші важливі речі.

Де знайти допомогу з перевезенням та житлом

Зараз для людей, які постраждали під час бойових дій у Запорізькій та інших областях та були змушені переїхати до Запоріжжя, дуже гостро постає питання пошуку житла. Також ця тема може бути важливою для тих жителів міста, які володіють вільною житловою площею та готові запропонувати її переселенцям. Для того, щоб отримати необхідну інформацію та допомогу у цих питаннях, рекомендуємо скористатися такими каналами:

 • Оренда. Це Запоріжжя – у цьому каналі небайдужі жителі Запоріжжя можуть запропонувати тимчасовий устрій або оренду їхніх будинків та квартир, щоб допомогти переселенцям: тут же потребуючі можуть знайти підходящу житлову площу під здачу;
 • Попутник. Це Запоріжжя – канал створений для того, щоб мешканці Запоріжжя та області змогли знайти водіїв для перевезення вантажів або транспорту людей, а також попутників як для переїзду, так і для невеликої поїздки.

Допомога тваринам у Запоріжжі

Нові реалії, в яких живе зараз вся Україна та Запоріжжя зокрема становлять небезпеку не лише для людей, а й для тварин. Багато домашніх вихованців і мешканців зоопарків зараз перебувають у складних умовах: часто їм не вистачає їжі, медичної допомоги, вони можуть загубитися, а недобросовісні господарі можуть залишити своїх улюбленців.

У Telegram існує ряд каналів та чатів, що спеціалізуються на допомозі тваринам у Запоріжжі:

 • Ветдопомога кішкам і собакам в біді – тут ветеринарні лікарі надають термінову онлайн-допомогу тваринам, які перебувають у зоні активних бойових дій. У цьому чаті господарі можуть отримати інформацію про те, як допомогти вихованцям, які ліки дати, описавши ситуацію, що склалася;
 • Загублені. Це Запоріжжя – у цьому каналі кожен може знайти собі нового маленького друга або відшукати вихованця, якого загубив: сюди публікують фотографії та інформацію про загублених тварин для власників, які їх втратили, або тих, хто готовий забрати пухнастиків собі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.