Неділя, 26 Травня, 2024

Популярність та розвиток IT-освіти у Запоріжжі

IT-сфера вважається однією з найбільш популярною та перспективною в Україні та світі, зокрема, в Запоріжжі, все дедалі більше бажаючих опанувати новий для себе напрямок. Давайте розглянемо, як саме відбувається розвиток IT в регіоні та де в Запоріжжі можна отримати вищу IT-освіту. Більше на zaporizhzhia-future.com.ua.

Розвиток IT-сфери в регіоні

Традиційно центрами ІТ-сфери в Україні вважаються такі міста як Київ, Харків та Львів. Що ж стосується Запоріжжя, то активний розвиток ІТ-сфери розпочався у 2001 році, коли у місті почала працювати філія комп’ютерної академії “Крок”, де за 2,5 роки навчання студенти отримували теоретичні основи та практичні навички з різних напрямків, які пов’язані з обраною спеціальністю.

У грудні 2015 року в Запоріжжі в готелі “Інтурист” вперше відбувся “Mini IT-Forum” – захід, основною метою якого була популяризація сфери IT у Запоріжжі. Тоді всі охочі мали змогу докладніше дізнатися про затребуваність IT-фахівців, переваги роботи в IT та як почати свою кар’єру у цьому напрямку. Згодом, у 2017 році в запорізькому виставковому центрі “Козак-палац” відбувся вже більш масштабний IT-форум, де було близько 3 тисяч учасників.

Ще згодом, у 2018 році у виставковій залі “Козак-палац” Запоріжжя відбувся перший “International IT Forum”, який був організований запорізькою групою компаній “Global Genesis”, у 2019 році ця група компаній об’єднала понад 3 тисячі національних і міжнародних компаній зі сфери інновацій та IT, і знову створила масштабний  “IT Forum”.

Тоді у програмі форуму було представлено три локації:

  • Панельна дискусія, де експерти обговорювали різні теми IT-сфери;
  • Виступи власників та керівників компаній світового рівня, присвячені сучасним трендам;
  • Інтерактивна виставкова зона з розробками в галузі робототехніки, віртуальної та доповненої реальності, а також автоматизації та smart-технологій.

Кількість відвідувачів запорізького “International IT Forum 2019” сягнула 12 тисяч осіб, що є підтвердженням зацікавленості до ІТ-індустрії серед молоді та тих, хто прагне поглиблено вивчати сучасні технології. 

Окрім того, у лютому 2020 у виставковому центрі “Козак-Палац” вперше відбулося виїзне засідання комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації, на якому члени комітету з представниками профільних організацій обговорювали законопроєкти, які стосуються розвитку інтернет-медіа України, а також тему розвитку ІТ-галузі та стартапів у Запоріжжі. 

Також у Запоріжжі дедалі частіше з’являються нові ІТ-компанії. Так, наприклад, у 2021 році розпочинає свою роботу на місцевому ринку велика IT-компанія “EPAM System” – глобальний розробник цифрових платформ, продуктів та програмних рішень, який відкриває у Запоріжжі свій десятий офіс, що дає смогу запорізьким фахівцям залишатися у рідному місті та розвивати його в ІТ-напрямку.

Де отримати вищу IT-освіту в Запоріжжі   

Запоріжжя не тільки бере активну участь в ІТ-сфері, організовуючи форуми, лекції та майстер-класи, у місті готують майбутніх спеціалістів у цій галузі, надаючи гарні можливості для всіх охочих: від ІТ-освіти для дітей до здобуття вищої освіти для дорослих.

Так, наприклад, у “Запорізькому національному університеті” на базі математичного факультету є навчання за спеціальностями: “Комп’ютерні науки”, “Кібербезпека”, а в “Запорізькому національному технічному університеті” на факультеті “Комп’ютерних наук і технологій” пропонують підготовку майбутніх ІТ-фахівців за напрямами:  “Інженерія програмного забезпечення” та “Комп’ютерна інженерія”.

Ще навчання та підготовку майбутніх спеціалістів здійснюють  на кафедрі “Програмного забезпечення автоматизованих систем” в “Запорізькій державній інженерній академії”, також з 2005 року при кафедрі працює міжнародний центр ІТ-освіти – “Мережева академія Cisco”.

Також отримати ІТ спеціальність  пропонує  “Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій”, вони здійснюють навчання за спеціальністю “Комп’ютерні науки та інформаційні технології”. Ще в університеті є курси комп’ютерної грамотності для людей старшого віку.

У Запоріжжі є чимало закладів, які займаються навчанням у сфері інформаційних технологій, тож кожен мешканець нашого міста – маленький чи дорослий – має безліч можливостей для опанування IT-сфери.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.