Вівторок, 28 Травня, 2024

 ТОП 5 МУЗЕЇВ ЗАПОРІЖЖЯ

Сьогоднi ми пропонуємо вам трохи долучитися до культури та розповімо про музеї, які варто відвідати. Вони дадуть вам можливість поринути в історію та приємно провести час. Більше на сайті zaporizhzhia-future.com.ua.

 1. Музей історії запорозького козацтва

Музей відкрили у 1983 році. Спочатку він був присвячений історії острова Хортиця і називався “Музей історії Запоріжжя”. Лише коли Україна здобула незалежність, його перейменували у “Музей історії запорозького козацтва”.

На сьогоднішній день Музей козацтва – один із найкращих та пізнавальних музеїв Запорізького краю. Тому такий популярний серед туристів. У музеї знаходиться безліч експозицій присвячених різним сферам життя острова Хортиця.

 Цікаві експозиції музею

 • Періоду від пізнього палеоліту до раннього залізного віку присвячена експозиція “Хортиця в найдавніші часи”
 • Про період запорізького козацтва є дві експозиції: “Причини виникнення та формування запорізького козацтва” та “Військове мистецтво запорізьких козаків”.

Також там можна побачити колекцію козацької зброї.

У музеї перебуває понад 32 тисячі історичних предметів.

У музеї представлені три діорами:

“Військова рада на січі”, “Звільнення міста Запоріжжя” та “Битва київського князя Святослава”.

Поруч із музеєм знаходиться кам’яний стовп, на якому написано, що тут убито князя Святослава.

Музей багатий на цікаві матеріали, які розповідають нам про життя наших предків у Запорізькому краї.

 2. Музей авіації “Мотор Січ”

Музей техніки Богуслаєва або Музей авіації “Мотор Січ” – двоповерховий заклад, названий на честь керівника однойменного заводу В’ячеслава Богуслаєва.

У музеї зібрано безліч різноманітних експонатів, які займають два поверхи.

Музей авіації відносно новий, тому що відкрили його у 2012 році. Чудове місце для любителiв техніки, а також тих, хто хоче розширити свій свiтогляд. Коротко про експонати музею:

 • Вертольоти та їх двигуни
 • Двигуни літаків “Руслан” та “Мрія”
 • Мотоцикли від зарубіжних та вітчизняних виробників.
 • Військова техніка Другої світової війни та сучасні види бойових машин.

Цікаве місце, яке тішить око своїми експонатами.

 3.Музей ретро-автомобілів «Фаетон»

 “Фаетон” – найбільший музей техніки в Україні. Любителі автомобілів та мотоциклів не залишаться байдужими. У музеї знаходиться 7 залів та великогабаритні експонати надворі. Величезна кількість моделей, серед яких кожен знайде щось цікаве для себе.

Цікаво, що техніку з музею використовують для зйомок фільмів та історичних реконструкцій.

Також можна орендувати ретро-автомобіль та проїхатись на блискучій моделі містом.

Творці музею серйозно ставляться до своєї колекції та постійно її поповнюють.

Вся техніка відреставрована та перебуває в робочому стані. “Фаетон” показує свою колекцію на виїзді. Мерседес 1963 року випуску та Кадиллак 1975 року завоювали у Львові перше та третє місця у перегонах ретро-автомобілів. Серед експонатів музею також є:

 • “Катюша” знайдена у Запорізькій області
 • “Ford-T” 1919 року випуску
 • Найстарша українська вантажівка ГАЗ-АА 1935 року

Музей передає неповторний дух минулих часів.

4. Історико-меморіальний комплекс “Скіфський стан”

Скіфський стан – музей просто неба на острові Хортиця. Створено та відкрито комплекс у 2005 році. Тут реконструйовано курганні насипи. Мета реконструкції – відтворити зовнішній вигляд курганних груп давнини, оскільки самі кургани, майже ровесники Єгипетських пірамід.

“Зорова Могила” є основним курганном групи.

Територія музею, найвища точка на острові хортиця, тож у часи козацтва ця точка була дозорним пунктом. Бекет – сигнальна вежа, яка стояла на вершині кургану, і давала можливість заздалегідь побачити ворога та сповістити про це військо.

Бекети реконструйовані, тож і сьогодні ми можемо побачити ці сигнальні вежі.

Музей просто неба зібрав чималу кількість історичних пам’яток, серед яких і кам’яні скульптури, і козацькі хрести, і похоронні кам’яні скринi .

Також на території комплексу розташований лапідарій – музей кам’яних скульптур. Тут зібрані кам’яні пам’ятки різних епох та селищ.

Скіфський стан має особливу енергетику та вважається місцем сили. Тут земля випромінює спокій та умиротворення. І кожен відвідувач відчуває особливу силу цього місця.

Красу музею неможливо передати словами, він вартий того, щоб побачити його на власні очі.

  5.Музей козацького флоту “Чайка”

Один з найбільших музеїв судноплавства в Європі знаходиться в південній частині острова Хортиця. Він також є реставраційним ангаром.

Тут зберігаються підняті з дна Дніпра човни та артефакти. Більшість із них пов’язана з російсько-турецькою війною 1735-1739 років, у якій брали участь запорізькі козаки.

Особливої ​​уваги варті такі експонати, як:

 • Козацький човен “Чайка” 18 століття – який знайшов Валерій Нефедов, співробітник заповідника, в 1998 році, а в 1999 роцi його було піднято наповерхю 
 • Бригантина – знайдена у 2004 році Валерієм Нефедовим. Це флагманський корабель, у створенні якого міг брати участь Петро 1.
 • Байдак зi столітньою історією.

Ходять чутки, що люди, які живуть неподалік музею, вночі бачать, як по Дніпру пливе “Чайка” – корабель-примара. Побачити таке марево – вважається добрим знаком, тому не варто його боятися.

Музей дещо неформальний, але від цього ще цікавіший. Зіткнуться з історією тут не важко. Невідомо скільки ще суден лежить на дні річки, і яку історію вони зберігають, але пошуки продовжуються і на нас чекають не менш цікаві знахідки.

 Музей – це пам’ять

Музеї – місця, в яких зберігається та розповідається історія минулих років.У світі знаходиться неймовірна кількість різних музеїв. Ми відвідуємо їх щоб долучитися до культури та поринути в історію. Музеї – це пам’ять. Вони зберігають все те, що було на планеті до нашого народження і розповідають нам різні історії, завдяки яким ми шануємо і пам’ятаємо наших предків, захоплюємося ними або не знаходимо пояснення їхнім вчинкам. У будь-якому випадку, щороку знаходять нові артефакти, наш світогляд розширюється, з’являються нові деталі в історії і щоб це запам’ятати, і передати далі, у музеях з’являються нові експонати.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.