П’ятниця, 29 Березня, 2024

Історія запорізького телеканалу TV5

Зазвичай регіональні телеканали, як не дивно, не дуже популярні та цікавлять лише свою потенційну аудиторію. Однак, історія “TV5” зовсім про інше, адже місцева телевізійна компанія із самого початку свого заснування впевнено тримала провідні позиції у медіаринку Запорізької області, а з часом досягла успіху за її межами: запуск першого мовлення, як телеканал став успішним у регіоні, нагороди й відомі програми, коли та чому припинив існування – читайте далі на zaporizhzhia-future.com.ua.

Історія становлення “TV5”

Початок історії місцевого телеканалу датується, 2 січня 1994 року. Тоді й вперше стартував прямий ефір передачі ЗНТРК «ТВ-5». З того самого дня канал став флагманом телевізійного ринку у Запорізькій області. І надалі довгий час не збавляв обертів. Кожним роком місцеве медіа розвивалося змінювало кадри, приходило багато молодих журналістів, які у майбутньому стали провідними медійниками нашого регіону і країни. У 2011 році Запорізька незалежна телерадіокомпанія отримала ліцензію на цифрове мовлення в низці населених пунктів, таких як: Запоріжжя, Бердянськ, Мелітополь, Оріхів, і Комиш-Зоря. Телекомпанія ставала ширшою, а у 2012 році вже офіційно здобула статус регіонального мовника, у своєму розпорядженні мала три ліцензії на мовлення в області, а загалом в сучасній історії було аж 5 цифрових каналів. У 2014-2015 роках керівництво вирішило провести перехід на повну цифрову систему телевізійного виробництва і здійснити технічне переоснащення. 

З появою сучасних технологій телеканал вийшов на зовсім інший рівень, залишивши позаду конкурентів. У 2015 році медіа ще зробило ребрендинг, виходячи під новою офіційною назвою – “TV5”. До складу телеканалу також виходив спортивний канал “TV5 Спорт”- який був заснований у 2002 році. Рішення створити локальне медіа для висвітлення спортивної тематики виявилось правильним, адже на той час футбол в Україні мав багато прихильників, а, слава про гру місцевого запорізького “Металурга”, ще довго не зникала у пам’яті місцевих вболівальників. Так у 2016 році на базі інформаційно-розважального телеканалу запущено власне виробництво документальних фільмів під загальною назвою «Легенди». А одним із перших фільмів циклу став фільм саме про славетну запорізьку команду та її вихованців під назвою – “Легенди. ФКМЗ”. Прем’єра цікавого проєкту відбулась у 25 березня. Також запоріжці споглядали, 8 квітня, другий фільм, який був присвячений трагічним подіям в Будинку немовлят в Запоріжжі, коли під час Голодомору 1930-х років – голодною смертю загинули практично 800 дітей. Назва історичної кінострічки -“Легенди. Будинок немовлят. Остання колискова”. 13 листопада 2016 року вокалісти музичного училища імені Платона Майбороди на залізничному вокзалі “Запоріжжя I” виконали головну пісню з радянсько-українського фільму, «Весна на Зарічній вулиці» – цей творчий флешмоб ознаменувався подарунком від телеканалу “TV5” для комбінату «Запоріжсталь», який через три дні відзначав свій 83-й день народження.

Одним із перших генеральних директорів ЗНТРК «TV5» був – Максим Онопрієнко, якого потім у майбутньому замінить – Денис Зацерковний.

TV5: Відомі програми та ведучі

Наприкінці 1990-х років на екранах запорізького телеканалу була популярна програма –  «Анекдоти» за участю Вадима Солов’яна, Вячеслава Чумакова і Володимира Ніколаєва – вона мала популярність практично по всім регіональним телеканалам України. Також досить популярними свого часу були більш сучасні телевізійні програми такі як: “Разговор, ранок з TV5”, “День”, “Тема”, “День. Новини”, “День. Підсумки”, “Тиждень. Підсумки”, “Давайте розберемося”, “Планшет”, “Погода”, “Казка Домовуші”, “Хроніка подій”, “Соціальний патруль”, “Іду на Ти”, “Територія можливостей”, “Лінія успіху”, “Тиждень. Спорт”, “Донбас сьогодні”, “Павутина”, “Ваше здоров’я, “П’яте колесо”, “Домострой”, “Хочу у відпустку”, “Вінегрет шоу”. А особливої уваги вартують проєкти талановитих запорізьких медійників – “Неймовірні історії кохання”, “Карт-бланш”, “Гарний настрій”, “Штемпель-шоу”, “Анекдот-асорті”, і, звичайно, – “КІНО+”(був закритий після смерті незамінного ведучого Вадима Солов’яна у вересні 2005 року.

Телеканал виховував міцну плеяду творчих журналістів, кореспондентів, операторів, монтажерів, режисерів і звукорежисерів, а також цікавих ведучих, таких як: Максим Онопрієнко, Тетяна Арикова, Наталія Зайченко, Юрій Юрченко,, Дмитро Шендрик, Дмитро Веліканов, Світлана Холод, В’ячеслав Чумаков, Андрій Богданович, Олена Зайцева, Олена Матвєєва, Ігор Бєлишев, Анна Редько, Анна Бєлишева, Павло Васильєв, Неоніла Антонова, Ірина Сердюкова, Євгенія Мельник, Руслан Левицький, Олена Назаренко, Катерина Мусієнко, Марина Зеленська.

Успіхи місцевого телеканалу

Головний канал міста свого часу досяг не малих висот, м’яко кажучи, оскільки регіональна телекомпанія тривалий період конкурувала у медіаринку з великими національними й місцевими медіа в Україні. Часто саме запорізький канал потрапляв у номінаціях кращих з кращих. Так, завдячуючи праці запорізьких медійників, у серпні 2015 року, програма “Ранок з TV5” увійшла до списку національних досягнень в розділі “Марафони” – як найтриваліше ранкове телевізійне шоу в прямому ефірі. Рекорд встановили ведучі каналу, які пропрацювали наживо 26 годин.

У листопаді 2015 року, “TV5” увійшов до списку номінантів відомої премії “Телетріумф”, одразу у чотирьох категоріях. Програма ведучої, Неоніли Антонової – “Іду на Ти” була представлена ​​відразу у двох номінаціях «Телетріумфа”. Того ж року, але вже взимку, у двох категоріях вищезгаданої премії співробітники “TV5” отримали золоті статуетки. А програма “Тиждень. Підсумки”, над якою працювали Андрій Богданович та Олена Зайцева, була нагороджена званням кращої регіональної інформаційної програми.

Досягали успіху відомі персоналії із запорізького медіа, до прикладу, журналістка, Євгенія Мельник – авторка і репортерка спецпроєкту “TV5” “Донбас сьогодні” – вона стала найкращою регіональною репортеркою у 2014- 2015 роках.

TV5 після 24 лютого

Довго тримаючи лідерські позиції на телевізійному ринку у регіоні, інформаційно-розважальний телеканал після повномасштабного вторгнення у лютому росії намагався “втриматися на плаву”. Однак, з часом телекомпанія із сукупною аудиторією понад 2,5 мільйона людей, на початку липня 2022 року, припинила своє мовлення, а вже з 22 липня “TV5” – офіційно був закритий. 

Всупереч війні та деяким політичним рухам, український олігарх – Рінат Ахметов, що володіє 100% акціями ПАТ “Запоріжсталь” (“Метінвест”), якому підпорядкувався регіональний телеканал “TV5”, 11 липня, заявив, що інвестиційна компанія “SCM” виходить з медійного бізнесу. Колишній медіамагнат здивував не тільки суспільство, а і самих працівників запорізького телеканалу – вони рішення свого власника публічно не прокоментували публічно. Всього на телеканалі працювали близько 150 співробітників, в редакційному відділі – приблизно 20 медійників. Після припинення виробництва власного продукту канал почав транслювати загальнонаціональний марафон.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.