Повноцінне приготування смачної домашньої їжі потребує певного простору та набору кухонного обладнання. На тісній студії чи в гуртожитку із цим часто виникають складнощі — плити немає чи вона надто маленька. Виходом може стати компактний пристрій, але його використання потрібно правильно організувати. Розповідаємо, як усе грамотно зробити.
Вибір пристрою
Починаємо з пошуку відповідної моделі. У продажу представлено багато варіантів міні-моделей. Вони відрізняються за потужністю, розмірами та функціональністю. Для дуже тісних умов краще купити електроплитку на одну конфорку, але обов’язково з плавним регулюванням нагріву. Це забезпечить гнучкість та точність приготування різних страв. Варто звернути увагу на матеріали – литий алюміній або нержавіюча сталь прослужать довше. Важливими є додаткові функції, наприклад, індикатор залишкового тепла або таймер відключення – це дозволить не переживати про забуту їжу.
Ергономічне розміщення на робочих поверхнях
Щоб ефективно використовувати невелику площу, потрібно все розставити та розділити на зони:
- відведіть місце для обробки інгредієнтів, самого процесу приготування та тимчасового зберігання свіжих продуктів;
- якщо є вбудовані елементи на зразок раковини чи холодильника, розташуйте електроплиту компактно поруч із ними — це зручно та заощадить площу;
- добре допомагають навісні системи модульного зберігання: відкриті полички, стелажі на стіні, висувні шафки та контейнери.
Все зайве, що не використовується при готуванні, має бути заховано. Так ми звільнимо максимум робочої зони.
Розміщення додаткового обладнання
Щоб мінімізувати зайві переміщення та заощаджувати місце на обмеженій площі, всі необхідні предмети розташовуйте в зоні досяжності від електроплити. Корисними помічниками стануть електричний чайник, мультиварка, мікрохвильова піч — така техніка значно спрощує готування в тісноті. Потрібно тільки передбачити необхідну кількість вільних розеток або подовжувачів, щоб забезпечити електроживленням все обладнання, що працює.
Хитрощі раціонального розміщення
Щоб візуально розширити маленьку кухню, використовуйте гладкі світлі поверхні, що відображають світло. Темні важкі шафи візуально «з’їдають» простір. А ось відкриті стелажі та полиці, навпаки, полегшують інтер’єр. Якщо дозволяє висота стелі, організуйте додатковий ярус для зберігання – шафи або відкриті полиці. Мобільні пересувні столики на коліщатках теж виручать їх легко присунути і звільнити простір. Правильне розміщення обладнання та меблів, зберігання продуктів та посуду в оптимальних місцях – все це в сукупності дозволить ефективно організувати кухонну площу для комфортного приготування їжі.