Середа, 24 Квітня, 2024

Коронавірус в Запоріжжі: все, що потрібно знати сьогодні

З 18 жовтня Запорізька область знаходиться в «червоній» зоні епідеміологічної небезпеки. Захворюваність в місті стрімко зростає, про це говорить заповненість ковід-госпіталів більш ніж на 80%. Губернатор Старух не виключає, що карантинні заходи все ж доведеться посилити, однак робити це влада має без обмеження мобільності в місті, тому що стовпотворіння на зупинках через брак транспорту може призвести тільки до погіршення епідобстановки в місті. Більше інформації на сайті zaporizhzhia-future.com.ua.

Нагадаємо, що міжобласне сполучення на момент перебування в «червоній» карантинній зоні стало можливим тільки за ковід-сертифікатами.

Ковід-сертифікат і як його отримати

Вашим «перепусткою» в транспорт, непродовольчі магазини та заклади громадського харчування може стати не тільки паперовий сертифікат (його ви можете отримати у свого сімейного лікаря), а й електронний, згенерований додатком «Дія».

Для того, щоб отримати сертифікат про вакцинацію в додатку, вам потрібно створити електронний підпис (власникам біометричних паспортів це зробити буде набагато простіше), а потім підписати сертифікат за допомогою цього підпису, це можливо зробити у вкладці «Послуги».

Так само ви можете скористатися довідкою від сімейного лікаря про те, що ви перехворіли на коронавірус (термін дії 120 діб) або результатом ПЛР тесту (дійсний 72 години).

Саме тому вчора на вокзалі «Запоріжжя-1» був встановлений пункт тестування на коронавірус. При пред’явленні квитка передбачена знижка і тест обійдеться в 350 грн, якщо квитка немає – вартість зростає вдвічі.

Працівники вокзалу запевняють – людей було менше, ніж зазвичай, проте проблем з пред’явленням документів не виникало, на автовокзалі ситуація аналогічна.

Крім пунктів тестування, в місті з’являється все більше і більше пунктів вакцинації. Зокрема, нещодавно такі відкрилися в «Епіцентрах» на Набережній магістралі, на Оріхівському шосе, 27 і на Нікопольському шосе, 1E. Так само почали працювати центри в «Континенті» на Бородінському, «Амсторі» на Бабурці і «Космо-сіті» на Космосі.

Причиною цього, запевняє Старух, стало зростання захворюваності і завантаженість пунктів вакцинації у зв’язку з карантинними обмеженнями.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.