Вівторок, 28 Травня, 2024

Майбутнє вже тут: нові пам’ятники в Запоріжжі

Час не стоїть на місці, і в місті постійно відбуваються якісь поновлення: змінюється архітектура, осучаснюються зелені зони та місця для проведення дозвілля, оновлюється транспорт та інше, інше, інше. Запоріжжя не відстає від інших українських міст і теж намагається оновлювати свій зовнішній вигляд відповідно до модних тенденцій сучасності. Далі на zaporizhzhia-future.

Молодість вже не тривожна: пам’ятник замінили

Одним з вельми значущих «апгрейдів», який став в той же самий час і досить неоднозначним, можна віднести порівняно новий пам’ятник-меморіал, присвячений ліквідаторам чорнобильської аварії. Присмаку дискусійності йому додає те факт, що встановлений новенький меморіальний комплекс на місці колишнього пам’ятника «Тривожна молодість». Після того, як побачив світ закон про декомунізацію, «Тривожну молодість» швидко знесли і перед міською владою постало дуже нагальне питання – чим замінити пам’ятник? Так, одні громадські активісти в той час пропонували поставити там пам’ятний знак на честь захисників України. Інші вважали, що на цьому місці краще буде виглядати що-небудь, пов’язане в історією або літературою. Треті взагалі вважали, що в самий раз буде фонтан і місце для відпочинку. Всього пропозицій з приводу використання цієї території надійшло, якщо вірити відкритим джерелам, близько двох десятків. Але в підсумку був обраний проект, який і радує око городян і гостей Запоріжжя сьогодні.

Пам’ятник являє собою інсталяцію з арки і кулі, розташованої на похилій площині. Виконано елементи з нержавіючої сталі і вони здалеку привертають до себе увагу яскравим блиском, особливо в сонячні дні. У зводу арки висить невеликий дзвін, який, ймовірно, повинен символізувати тривогу і пам’ять.

Вчіться мріяти!

Не менш незвичайна скульптурна група з’явилася деякий час назад у бізнес-центру «L20». У самій будівлі ще тільки закінчується процес реставрації і перетворення з колишнього заводу в популярний заклад за прикладом інших міст, а скульптура вже відкрита і радує око глядачів.

Інсталяція з металу, дроту і величезної кількості каменів являє собою фігуру людини, який сидить зверху на великій кулі. Ймовірно, куля може символізувати собою планету. Вона виконана з тонких металевих трубок квадратного перетину і доверху заповнена камінням різних розмірів. Фігура зроблена з металевих трубочок різної довжини і діаметру, причому вельми креативно і хитромудро. Скульптуру назвали «Мрійник», натякаючи, мабуть, що одна з дуже цінних якостей для людини ХХІ століття – це вміти мріяти, думати про щось, і змушувати свої мрії втілюватися в реальність. У загальному і цілому, скульптура справляє дуже позитивне враження, особливо вночі, коли і на ній, і в бізнес-центрі включається підсвічування.

Запоріжжя все частіше проявляє себе як місто контрастів. Поряд з будівлями, що розвалюються, дірявими дорогами, непрацюючим зовнішнім освітленням та іншими проблемами величезного міста з’являються такі оазиси краси і спокою. Кожному жителю міста напевно хочеться, щоб їх було побільше.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.