Вівторок, 28 Травня, 2024

Мальовничі місця в Запоріжжі

Гармонізувати простір навколо себе, створювати нове і зберігати старе – це відмінна риса людської природи. Безумовно, куточків «живої» зелені в будь-якому сучасному центрі перемоги урбаністики над здоровим глуздом залишається все менше, а територій, густо посипаних творами зі скла і бетону – все більше. Запоріжжя не є, на жаль, винятком з цього правила. Однак чарівність міста і шарм його ультрасучасних вулиць вміло доповнені чималою кількістю вельми мальовничих місць, подивитися на які варто навіть найдосвідченішим мандрівникам. Далі на zaporizhzhia-future.

Першими, безумовно, варто назвати локації, розташовані на острові Хортиця. Цей порівняно невеликий зелений оазис – справжній подарунок місту і його жителям. Судіть самі: практично в межах міста, без сумовитих кілометрів, які поділяють природу і місто, запоріжці мають можливість доторкнутися до первозданної природи – скупатися в річковій воді, пройтися по доріжках заповідного лісу, послухати вранішній спів птахів над своєю головою, помилуватися на мальовничі скельні обриви під своїми ногами і подивуватися розмаїттю кольорів навколо. На Хортиці при належному бажанні можна виявити як цілком облагороджені рукою людини локації (наприклад, так звана альтанка «Ластівчине гніздо», яка приліпилася до скель з боку Хортицького району; територія санаторних комплексів промислових гігантів міста – Дніпроспецсталі і Запоріжсталі; Протолче – розташована на південному краї острови локація, що представляє собою щось середнє між музеєм середньовічного поселення під відкритим небом і недоторканим куточком первозданних хортицьких плавнів, яких після будівництва ДніпроГЕСу і пов’язаного з ним затоплення залишилося вкрай мало), так і зовсім «дикі» ділянки лісу або степу, найчастіше – балки і прилеглі до них території. Слід, однак, пам’ятати, що на абсолютній більшості території острова Хортиця розведення багать строго заборонено, адже він має статус національного заповідника.

Дивись і насолоджуйся

Крім прогулянок по дикій природі і знайомства з найбільш мальовничими куточками хортицького лісу, запоріжцям і гостям міста доступні також більш «інтелектуально-пізнавальні» опції. Так, наприклад, можна відвідати історико-культурний комплекс «Скіфський стан», де детально познайомитися з побутом тих племен, які ходили по цих самих дніпровських кручах сотні і сотні років тому, зазирнути в музей під відкритим небом «Запорізька Січ» (який, до речі, теж має статус такого історико-культурного комплексу, а крім цього ще й є «зоряною локацією» для зйомок телесеріалів і повнометражних сучасних блокбастерів), поцікавитися тим, що відбувається в комплексі «Кінний театр «Запорізькі козаки », де регулярно можна спостерігати справжні чудеса верхової їзди , які іноді межують з прямо-таки цирковою спритністю в постановках, пройти арковим мостом між самими островом Хортиця і Правим берегом, а по дорозі – помилуватися на чудові краєвиди: широкі кам’яні груди ДніпроГЕСу та сірі обриви дніпровських скель. Загалом, Хортиця – це невичерпне джерело позитивних емоцій, яскравих вражень і радісного передчуття.

Запрошують парки

Крім Хортиці, в нашому місті існує чимало інших милих серцям запоріжців місць, куди можна з’їздити для відпочинку. Наприклад, одне з них – це Центральний парк культури і відпочинку «Дубовий гай». Це місце по праву належить до одного з найбільш улюблений локацій для прогулянок, фото- і відеосесій, сімейного проведення часу з дітьми і батьками, пікніків та інших розважальних заходів. Невід’ємним перевагою «Дубовки» є наявність в ній різноманітних дитячих атракціонів, а також не так давно відкритого Динопарку. Втім, в тому випадку, якщо ви бажаєте просто провести час на природі, то і тут вам допоможе «Дубовий гай». Окрім живописних локацій (білі ажурні містки над зеленою водою кількох ставків, дерева, які схилили свої віти до самої кромки води, білі лебеді, які величаво ковзають по поверхні водної гладі) вас можуть порадувати мангальна зона і пуф-парк. Слід, однак, мати на увазі, що далеко не всі куточки парку «Дубовий гай» можна вважати безпечними. На жаль, людська безвідповідальність і безгосподарність дотяглися і сюди, тому на території парку протягом декількох років був зафіксований ряд нещасних випадків, в тому числі і з летальним результатом.

Якщо ж вам хочеться зануритися в атмосферу романтики та чаклунства, то кращим вибором для прогулянки стане парк біля каскаду фонтанів «Веселка». Власне, ще зовсім недавно парка не було, а на його місці була тільки гола земля. Тепер же Вознесенівський парк змагається з багатьма іншими локаціями в Запоріжжі (з тим же Дубовим гаєм, для прикладу), приймає весільні кортежі та зарубіжних гостей, стає постійним свідком різних фестивалів і схожих івентів. Так, серед подій, які прогриміли нещодавно серед барвистих квіткових експозицій Вознесенівського парку – Фестиваль вуличної їжі, День міста, різноманітні музичні івенти. Фонтани, альтанки, дерев’яний млин в фолк-стилі – все це допоможе розслабитися і стане прекрасним фоном для крутих фотознімків.

Буяння фарб

Якщо вас приваблює живе, діяльне спілкування з природою – то ви можете відправитися в Комунарський район, на Дитячу залізницю. Тут на порівняно невеликій площі представлені як чудові зразки флори (чого варта тільки одна центральна алея з прекрасним розарієм!), так і місце проживання найдивовижніших представників фауни. На території закладу ви можете потрапити в тераріум, акваріум, зимовий сад, а також невеликий зоопарк.

Не менш примітна й інша локація в Запоріжжі, розташована на Правому березі. Мова йде про так званий Запорізький Дуб. Вважається, що вік цього гіганта вже давно зашкалив за сім сотень років. До недавнього часу на ньому ще залишалася одна-єдина зелена гілка, однак час безжальний, і зараз вже мало що нагадує про колишню гордість цього дерева. Навколо Запорізького Дуба висаджена алея дерев поменше, що проросли від жолудів гіганта, а також розміщені кілька привабливих туристичних об’єктів: майстерні, скульптури з дерева, невелика церква, сувенірна крамниця.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.