Вівторок, 28 Травня, 2024

Мізки на експорт. Що чекає наших программерів

У сучасному світі програмісти є вельми популярною спеціальністю. Більш того – освіта айтішника входить в п’ятірку найпрестижніших в абсолютній більшості розвинених країн світу, оскільки забезпечує стабільний, високий і незмінний дохід на багато років, а то й десятиліття. Зовсім не дивно, що і українські фахівці теж стали отримувати відповідну освіту і заробляти гроші в айті-галузі. Далі на zaporizhzhia-future.

Алло, ми шукаємо таланти

Що стосується Запоріжжя, то в нашому місті чимало способів отримати професію комп’ютерника. Найрізноманітніші напрямки цифрової зайнятості можна освоїти як в державних вищих навчальних закладах, так і в приватних, причому не обов’язково вищих. Менша вартість навчання і набагато більш короткий термін за партою сприяє тому, що різноманітні комп’ютерні курси вибирає все більша кількість запоріжців і жителів області. Всі вони після закінчення навчання (більш доступного, ніж в університеті, але й більш дорогого, ніж на багатьох інших порівняно непоганих спеціальностях) посилено намагаються працевлаштуватися до престижного роботодавця.

Особливість нашого міста полягає в тому, що платять в Запоріжжі куди менше, ніж в тому ж Києві чи Харкові, за інших рівних (тобто однаковому обсязі виконаної роботи і ідентичній її якості). Різниця стартує від 500 доларів і може досягати півтора-двох тисяч, в залежності від кваліфікації працівника і його посади. Тому не дивно, що молоді запорізькі програмісти дивляться в бік роботи в інших містах і навіть країнах.

Яскравим прикладом тому може послужити, зокрема, пропозиція для запорізьких програмістів, яка надійшла з країни сонця, що сходить. Саме Японія, як одна з найбільш технологічних країн двадцять першого століття, наполегливо запрошує до себе кращих з кращих, забезпечує їм гідні умови праці та відмінну заробітну плату. Для того, щоб потрапити на роботу в Японію, запорізькі студенти-програмісти повинні взяти участь в конкурсі, організованому благодійним фондом Бориса Колеснікова. Конкурс «Програміст» ставить собі за мету виявити талановитих, амбітних та креативних айтішників, які зможуть гідно представити свою країну за кордоном.

Шукай, де краще

Однак не тільки конкурс може заманити запоріжця за кордон. За даними з відкритих джерел, в середньому кожен четвертий український програміст розглядає варіанти від’їзду за кордон, і одним з основних факторів є рівень оплати праці. Отже, в Запоріжжі, яке істотно відстає по середній зарплаті в галузі, таких бажаючих ще більше. А попит на українських програмістів вельми великий: їх готові прийняти більшість країн Європи, США, Канада, Китай, та ж згадана сьогодні Японія, Російська Федерація, деякі країни на півночі Африканського континенту. І запорізькі айтішники регулярно виїжджають, адже на батьківщині їм нічого не можуть запропонувати.

Провідні навчальні заклади Запоріжжя постійно підкреслюють, що оновлюють програми, адаптують їх до вимог нинішнього дня і налагоджують контакти із зарубіжними роботодавцями. Виходить, що працюють вони фактично «на експорт».

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.