Вівторок, 28 Травня, 2024

У Запоріжжі за кредитні кошти термомодернізують дитячі садки та школи

 У Запоріжжі в рамках співпраці з німецьким банком термомодернізують низку дитячих садків та шкіл. Це допоможе зекономити кошти на опаленні, пише zaporizhzhia-future.com.ua.

У Запоріжжі вже не перший рік термомодернізують різні будівлі. Багато ОСББ брали кредити на утеплення багатоповерхівок в межах певних програм. У деяких школах та дитсадках також утеплювали фасади та замінювали вікна. Це дійсно допомагає економити на опаленні та залучати кошти на інші ініціативи.

Крім того, місто взяло участь у проекті «Енергоефективність у громадах». Це частина програми співпраці України та Німеччини. Головний напрямок – енергоефективність. Всього у відбіркових етапах взяли участь 40 міст України, але перемогли два міста – Запоріжжя та Житомир.   

Міста розробляли проєкти енергоефективності. Запорізька ініціативі коштує 17, 7 мільйонів євро. Левову частину, тобто, 12, 75 мільйонів євро, місто отримає в кредит від німецького банку. Будуть залучені кошти і з міського бюджету в сумі 2,9 мільйонів євро. Ще 2,05 мільйонів євро будуть з грантового фонду KfW.

За словами виконуючого обов’язки мера Запоріжжя Анатолія Куртєва, за ці кошти проведуть термомодернізацію дитсадків та шкіл. Нині відібрали 39 закладів, які можуть стати учасниками такої програми.

У закладах будуть замінювати вікна, утеплювати стіни, підвали, цоколі, дахи, двері. Крім того, замінять старі світильники на нові сучасні та більш економні.

У міськраді впевнені, що завдяки термомодернізації можна буде зекономити кошти на опаленні. Адже після утеплення будівель потрібно буде вдвічі менше витрачати енергоресурсів.

А вже на зекономленні кошти будуть виплачувати кредит з 2% річних. В рамках угоди, кредит надається на 30 років, його почнуть виплачувати через 10 років. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.