Вівторок, 28 Травня, 2024

У Запоріжжі знизять тариф на опалення

Для запорізьких підприємців та населення знизиться тариф на тепло у поточному опалювальному сезоні. Більше на сайті zaporizhzhia-future.com.ua.

З листопада у Запоріжжі у всіх будівлях увімкнули опалення. Зазвичай люди переймаються тим, що за тепло доведеться віддавати усю зарплати. Але для містян пообіцяли, що тариф залишиться на рівні минулого опалювального сезону. Загалом в Україні доволі висока ринкова ціна на природній газ. Проте, це не вплине на ціни на опалення у бюджетних організаціях. Оскільки вартість на газ по суті фіксована. Для комунальних закладів вона складає – 16 700 грн, а для населення – 7 420 грн за кубічний метр.

У Запоріжжі тепло надає концерн «Міські теплові мережі». Виходячи з ринкових цін на газ він встановлює ціну на опалення для запоріжців. У міськраді обговорили, що концерн «МТМ» впродовж опалювального сезону буде кожного місяця пропонувати тариф на тепло. Він повинен бути економічно обґрунтованим. Це залежить від ціни на електрику, природній газ, розміру зарплати. Але по факту він не буде підвищуватися для бюджетних організацій та населення.  

На засіданні міськвиконкому, яке відбулося 23 листопада, прийняли відповідне рішення. З 1 грудня тариф на опалення для бізнесменів буде 7080 грн. Таке ціноутворення визначали враховуючи вартість природного газу вартістю 37 тис. грн це за одну тисячу кубометрів. У грудні повинна бути інша ціна, такі дані отримав концерн. Тепер ціна за тисячу кубометрів буде 29 тис. грн. У зв’язку з цим необхідно буде тариф для комерційників переглянути. Тепер гілокалорія коштуватиме 5900 грн.

Крім того, у міськраді обговорили питання про зниження оплати на гарячу воду та тепло для населення на 30-50%.  Тому в цьому опалювальному сезоні запоріжці можуть не перейматися, що будуть космічні ціни на опалення та гарячу воду.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.