Понеділок, 20 Травня, 2024

У Запорізькій області з’явиться шестиметровий пам’ятник Тарасу Шевченко

Скульптуру видатному українському письменнику планують становити біля бердянського палацу культури. Далі на zaporizhzhia-future.

У Бердянську на комісії архітектурно-містобудівної ради зібралися будівельники, архітектори, депутати та інші, щоб обговорити скульптуру, яку планують встановити біля міського палацу культури. Проєкт представив запорізький художник та скульптор Олександр Жолудь.

Автор на розгляд комісії представив майбутню скульптуру у різних масштабах. Він зазначив, що все ще буде дороблятися, але приблизний вигляд скульптури комісія побачила. Планують встановити скульптуру Кобзаря саме у молодому віці.

Як зазначає сам автор, Тарас Шевченко – це символ українського народу. Саме цей поет вніс великий внесок у розбудову державності та Незалежності України. Він написав «Кобзар» у 30 років, стільки ж років і незалежності Україні. Тому планують зробити відповідну скульптуру.

Монумент буде зроблений зі світло-сірого граніту, та сягатиме шестиметрової висоти. Його хочуть встановити неподалік від сходів до палацу культури ім. Шевченка.

Найбільше голосів членів комісії були на підтримку цієї ідеї. Де саме біля палацу культури потрібно встановити цей монумент вирішуватимуть пізніше.

Всього на реалізаціє цієї ідеї з міського бюджету виділили 900 тисяч гривень. Проте, роботи нині тривають дуже повільно. Адже постамент планували встановити до Дня міста.  

Проте автор скульптури зазначив, що за сім місяців усі необхідні роботи не встигнуть зробити. Оскільки деякі роботи потрібно виконувати саме влітку. У найкращому випадку пам’ятник зможуть відкрити 14 жовтня на день козацтва та Покрови.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.