Субота, 13 Липня, 2024

Що нам варто міст побудувати. Коли мости ведуть в експлуатацію

Якими тільки епітетами на нагороджували запоріжці будівництво, яка розгорнулася на Хортиці і на прилеглих до Дніпра територіях. Які тільки настрою не витали там в той час, коли тисячі людей стояли в довгих (навіть не так – в дуже довгих) пробках щоранку і щовечора просто для того, щоб потрапити на роботу (вранці) або додому (відповідно, ввечері). Однак, як то кажуть, стало видно світло в кінці тунелю і перший з мостів вже введений в експлуатацію. Черга за другим з них. Справа в тому (зрозуміють тільки жителі Хортицького району), що один міст з чотирьох майже ніяк не впливає на дорожню обстановку. Просто раніше пробок було дві, а тепер – одна, зате велика, перед так званим довгим мостом. Далі на zaporizhzhia-future.

Динаміка наявності

Закінчення «будівництва століття» в Запоріжжі стало дуже очікуваною подією. Зведення мостів благополучно пережило за два десятки років своєї історії чотирьох президентів України і в рази більше прем’єрів. Кожен раз не вистачало фінансів або людських ресурсів, і роботи відкладалися. Відрадно, що з тих пір, як за справу взялася турецька компанія, результат видно неозброєним оком. Це дозволило президенту України Володимиру Зеленському вже в грудні минулого року в урочистій обстановці відкрити проїзд по короткому мосту, що з’єднав собою Бабурку з Хортицею. Тоді ж пролунала думка президента про те, що вантовий міст через так званий Новий Дніпро буде відкритий до тридцятої річниці незалежності України, тобто вже цього літа. По суті, до «години ікс» залишилося на даний момент тільки півроку.

Однак не все так гладко з датою відкриття, яку тк чекають прості городяни і владний естеблішмент (ще б пак – такий чудовий піар!). Так, самі представники компанії-забудовника стверджують, що зможуть і планують завершити будівництво на кілька місяців пізніше зазначеної Володимиром Зеленським дати. А саме, в кінці листопада-початку грудня 2021 року.

Подарунок чи ні?

Президент переконаний, що відкриття нового моста стане відмінним і дуже своєчасним подарунком Запоріжжю до свята. В принципі, з ним дуже важко не погодитися. Адже дорожнє полотно старого доброго ДніпроГЕСу неймовірно «втомлене» і дуже давно потребує ремонту, за словами профільних фахівців, і вже вичерпало всі можливі терміни експлуатації. А що вже говорити про мости Преображенського, навантаження на які перевищує проектне в кілька разів! До речі, недавно в соціальних мережах поширили ролик про те, як старенький міст кришиться буквально в режимі «онлайн» – це був запис з відеореєстратора легкового автомобіля, лобове скло якого розбив камінь, що відвалився з верхнього ярусу. Так що в світлі таких обставин якнайшвидша добудова нових мостів – справа державної значимості. Але, судячи з розбіжності в строках, запорожці навряд чи вже цього літа зможуть насолодитися проїздом по вантовому мосту. Однак ідея відсвяткувати там новий 2022 рік, яка набирає обертів в мережах, здається досить-таки привабливою. Будемо сподіватися, що запоріжцям і гостям міста це вдасться.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.