Вівторок, 28 Травня, 2024

Запоріжців закликають дотримуватися режиму світломаскування: Чому це важливо

Запорізькі поліцейські надали корисні поради, як поводити себе під час війни. Зокрема, дотримуватися режиму світломаскування. Далі на zaporizhzhia-future.

Вже третій тиждень Україна перебуває в умовах війни. З 24 лютого в усіх містах діє комендантська година. Також в усіх містах провели багато заходів, аби заплутати ворога. Зокрема дотримання світломаскування.

Для чого необхідний режим світломаскування

Під час війни саме світло на вулицях та у будівлях може зорієнтувати ворога на місцевості. правоохоронці звертаються до містян, аби вони свідомо ставилися до цього та дотримувалися вимог. 

Обов’язково, коли на вулиці темнішає потрібно дотримуватися режиму світломаскування. Це, в першу чергу, збереже життя самих містян.  Після настання темряви необхідно щільно зашторювати вікна. Не потрібно вмикати світло у будинках та навколо них, необхідно загасити все вуличне освітлення. Така вимога стосується і підприємців, вони повинні на ніч вимикати усі вітрини та вивіски у магазинах та кіосках. Запоріжжя повинно бути темним та не привертати увагу ворога. 

У Запоріжжі за останній час були випадки, коли люди били вікна тим, хто не вимикав вдома світло. Також просили сусіді замаскувати сигналізацію у машині, яка мигає та лампочку на вуличних лічильниках. Адже це може стати приманкою для бомбардування. 

Крім того, поліцейські зазначають, що порушення світломаскування є хорошою здобиччю для мародерів. Деякі люди вважають, що оселі, в яких світиться світло, зловмисники не грабують. Але це не так. Злодії вважають трохи інакше, якщо у цьому будинку проживають люди, то у них повинні бути коштовності, гроші, дорога  техніка, їжа та вода та багато іншого.

Часто самі господарі пускають незнайомців до своєї оселі, які просять зателефонувати, представляються працівниками соцслужб, своїми військовими тощо. Ні в якому разі не можна відкривати двері незнайомцям. Якщо хтось намагається вломитися у житло, необхідно викликати поліцію. 

Дії правоохоронців після комендантської години

Після початку комендантської години, правоохоронці посилюють патрулювання вулиць. Поліцейські можуть: 

  • затримувати та доставляти у відділок поліції усіх порушників,
  • перевіряти документи в осіб, які перебувають на вулиці, у разі їх відсутності – затримують цих осіб та доставляти у відділення поліції, 
  • за потреби перевіряють особисті речі, багажники автівок тощо, 
  • вилучати предмети, які не можна носити з собою,
  • забороняти або обмежувати пересування вулицями, або на певних ділянках, 
  • заходити у приміщення або підприємства з метою зупинити правопорушення, 
  • для службової мети використовувати транспортні засоби, що належать містянам (за їхньою згодою), підприємствам тощо, для переслідування або затримання злочинці, доставлення постраждалого до лікарні т.д,
  • в рамках закону використовувати зброю та інші спеціальні засоби. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.