Вівторок, 28 Травня, 2024

Від чого залежить закінчення опалювального сезону в Запоріжжі?

Зазвичай по всій Україні закінчується опалювальний сезон щороку до 15 квітня.  Але кожне місто, у тому числі Запоріжжя, регулює відключення центрального опалення на літній період самостійно.  Все залежить від погодних умов на момент відключення, пише zaporizhzhia-future.com.ua.

Зазвичай мешканців Запоріжжя відключають при плюсовій температурі 8 градусів тепла, температура береться середньодобова протягом останніх трьох днів.  Обов’язковою умовою є те, що середньодобова температура 8 градусів тепла повинна триматися останні 3 дні.  При відключенні подачі тепла температурний режим опалення у приміщеннях повинен залишитися від +18 градусів до +25 градусів.  Тому дитячі заклади, лікарні та поліклініки відключають пізніше, щоб забезпечити дотримання норм по теплу. 

У 2020 році у мешканців відключили на початку квітня, так як температурні середньодобові виміри показали 8 градусів тепла вже на початку місяця.  Ще звичайно тепловики звертають увагу на прогнозні дані по температурі.  У 2021 році в Запоріжжі на початку березня були морози і навіть випав сніг.  Опалювальний сезон пройшов відносно спокійно, зима була теплою і без істотних опадів.  Запорізька міська рада не дивлячись на нормальну роботу системи теплопостачання міста все одно проводить щоденні зум-конференції і вирішують  питання оперативно, в тому числі і аварії, які швидко ліквідують.  Представники міської ради запевняють, що вже складено план по заміні мереж з водопостачання та водовідведення.

Поки-ж опалювальний сезон у Запоріжжі триває, але споживачі скаржаться на некоректно нараховані суми по теплоенергоресурсу.

Як зробити розрахунок за спожитий теплоенергоресурс?

На сьогодні розрахунок вартості тепла налічують такими способами:

  • Прилад обліку на багатоквартирний будинок або індивідуальний лічильник
  • У разі відсутності лічильника згідно встановлених норм споживання

За першим способом, де є лічильник беруть тариф, який затвердив НКРЕКУ, тобто  вартість однієї гігакалорії і множать на кількість спожитих таких гігаколорій. Розрахунками займається відповідальна особа, якій уповноважили мешканці будинку.  Уповноважена особа бере не просто спожите тепло, а загальну кількість спожитого тепла і ділить на загальну площу багатоквартирного будинку, після чого примножує на площу Вашого житла.

Після відкриття «особистого кабінету» на сайті концерну «МТМ» інформація про спожитий теплоенергоресурс і гарячу воду буде подаватися споживачем на цей інтернет-ресурс.  Там-же можна отримати інформацію про вартість за одну гігакалорію і так само вартість нормативних нарахувань.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.