Вівторок, 28 Травня, 2024

Яка ситуація у запорізьких ковідних лікарня

У Запорізькій області критична ситуація з захворюванням на коронавірус. Деякі міські лікарні на 100% заповненні хворими. Лише за добу в регіоні COVID-19 підтвердили 1 1292 людей. З них 503 хворих – у Запоріжжі. Деталі на сторінці zaporizhzhia-future.com.ua.

 У Запоріжжі всього шість закладів, які приймають хворих на коронавірус. До цього переліку входять лікарні №1, №2, №6, №7, №9, дитяча лікарня №5, пологовий будинок №4.

Яка ситуація в місцевих лікарнях

За інформацією міськради, лікарню №7 ще у минулому році перепрофілювали для лікування «ковідних». Всього за цей час там вилікували понад двох тисяч пацієнтів. Більшість з них потрапляє у дуже важкому стані. Оскільки у місті нова хвиля коронавірусу, у лікарнях збільшили додаткові місяця для лікування таких хворих. Якщо раніше було 130 ліжок, то зараз їх 250. Проте, 90% з них вже зайняті хворими. Збільшили і кількість місць в реанімаціях, тепер їх – 12.

У закладі є 150 потокових точок для централізованої подачі кисню та більше 130 кисневих концентраторів.

Подібна ситуація і в міській лікарні №9. Там підготували 410 «ковідних» ліжок, з них вже 380 зайняті. Збільшилась і кількість місць в реанімації, з 18 до 50. У лікарні повідомляють, що щоденно до закладу потрапляють близько 50 осіб.

Нині за одну добу в закладі використовують сім тонн кисню. В той час, коли було «затишшя» інфекції, використовувалося майже 250 літрів кисню.

Керівництво лікарень наголошує, що не вистачає медиків, тому ситуація ще критичніша.

З’являються додатків «ковідні» місця

Оскільки ситуація критична, міська влада вирішила перепрофілювати частину Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги, де тепер зможуть лікувати хворих коронавірусом.

У закладі розгорнули 50 додаткових «ковідних» ліжок у хірургічному відділенні. Усі вони забезпеченні киснем. Впродовж тижня у лікарні розгорнуть ще 50 додаткових ліжок. Тому заклад зможе приймати 100 «ковідних» пацієнтів.

У лікарнях багато хворих різного віку. Навіть, є вакциновані. Проте, медики запевняють, що саме вакциновані легше переносять захворювання.

Крім того, сьогодні, 27 жовтня, усі лікувальні заклади, які приймають хворих на коронавірус, додатково отримали 11 апаратів швидкої вентиляції легень. Їх передали в рамках спонсорської допомоги. Ці апарати допоможуть надати допомогу більшій кількості важкохворих пацієнтів.

Ніні в області щоденно вакцинують 10-11 тисяч людей, але цього замало. Очільник ЗОДА Олександр Старух зазначив, аби вийти з такої критичної ситуації, потрібно вакцинувати якомога більше людей. Щоб в запорізькій області послабили карантин, повинно бути не менше 70% вакцинованого населення.

Нині вакциновано 90% медичних працівників та освітян, а також 53% водіїв.

Кампанії з вакцинації триває. На цей час у Запоріжжі працює 13 пунктів, де люди можуть зробити щеплення.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.