Субота, 13 Липня, 2024

Фонтани і троянди: як мінявся вигляд Запоріжжя протягом п’ятирічки

Кожне місто сучасної країни повинне поступово перетворюватися. Адже, по-перше, зі значною швидкістю застарівають і архітектурні рішення, і їх оформлення, а по-друге – нові покоління городян чекають від влади нового підходу до створення креативного середовища їх проживання. Далі на zaporizhzhia-future.

Чекали – і дочекалися!

Запоріжжю в цьому плані пощастило. Так уже склалося історично, що в певний період свого існування (приблизно перші десять років незалежності України) ніяких оновлень не було, і все, що бачили запоріжці навколо себе в дев’яностих роках – це стагнація і розруха. Однак після того, як до влади прийшов легендарний тепер уже градоначальник Олександр Поляк, все змінилося на краще і такі зміни дали старт фактично народженню нового Запоріжжя – модного, сучасного, креативного і конкурентоспроможного.

Нинішній градоначальник займає свій пост вже другий термін поспіль. До численних своїх досягнень він впевнено зараховує, серед іншого, і суттєве оновлення вигляду міста. Нижче представлені деякі з його досягнень, які запоріжці можуть споглядати буквально щодня.

Отже, наприклад, кілька років тому була повністю реконструйована алея по вулиці Якова Новицького. Вона отримала дзвінку (і небезпідставну) назву Алея Троянд і з’єднує собою центральний проспект міста з вулицею Перемоги. Співробітники комунальних підприємств висадили там кілька тисяч кущів троянд найрізноманітніших забарвлень, а також поклали тротуарну плитку та встановили комфортні лавочки. Тепер Алея Троянд радує городян і гостей Запоріжжя з червня до глибокої осені.

Відпочиваємо і купаємося

Ще одним оновленим прогулянковим маршрутом може похвалитися також Вознесенівський район, де значно осучаснили проспект Маяковського. Його не тільки оснастили місцями для відпочинку, але і влаштували чудову пішохідну зону, оновили зелені насадження, а також встановили декоративні елементи з дерева і граніту. Цей проспект, подібно Алеї Троянд, теж з’єднує собою головну магістраль міста і вулицю Перемоги. Втім, на Перемозі він не закінчується і веде прямо до каскаду фонтанів Райдуга.

Деяких змін зазнав також сам каскад фонтанів Райдуга. По-перше, сама декоративна семибарвна арка була відремонтована і підсвічена декількома кольорами, а по-друге – на верхньому майданчику, біля воріт медичного університету, були встановлені численні півсфери для більшої безпеки пішоходів. Не секрет, що багато автомобілістів любили поганяти тут на високих швидкостях і навіть продемонструвати оточуючим свою майстерність екстремального водіння. Відтепер зробити цього там вийде, до значної радості відпочиваючих.

Отримав свою частку уваги також Правобережний пляж в Дніпровському районі міста. Він був не тільки повністю оновлений зверху, до спуску до води (в тому числі – встановлені сонячні батареї для екологічного підсвічування в нічний час), але і була реконструйована також зона відпочинку. Тепер там можна побачити сучасні тіньові навіси, шезлонги, роздягальні, душ і інші «атрибути цивілізації». Будемо сподіватися, що поліпшення в місті триватимуть і далі. Запоріжці на це заслужили.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.