Четвер, 9 Травня, 2024

Трагічна історія авіакатастрофи у Запорізькій області

Робота пілота літального апарату одна з найнебезпечніших та дуже відповідальних військових професій у світі. На жаль, від лиха небі ніхто не застрахований, і дуже часто падіння літаків не пов’язане з воєнними діями. Таким прикладом трагічної авіакатастрофи є подія, що трапилась у 2015 році на теренах нашого регіону: коли відбулась авіатроща, що стало причиною падіння, кількість жертви – читайте далі на zaporizhzhia-future.com.ua.

Коли та як сталася жахлива подія?

11 листопада 2015 року приблизно о десятій ранку на території Запорізької області впав військовий літак Повітряних сил ЗСУ — Су-25. Одразу після авіатрощі на місце прибули співробітники ДНСН, медики, місцеві правоохоронці. Також від генштабу направили спеціалізовану пошуково-рятувальну групу, яка взялася здійснювати розслідування аби дізнатися причини та обставини раптової аварії. Пізніше в тому ж, Генеральному штабі Збройних сил України повідомили, що літак розбився під час виконання планового навчального польоту. Хоч до цього тодішній керівних Ради національної безпеки й оборони України — Олександр Турчинов, заявляв, що Су-25 виконував бойове завдання, про це він дізнався після спілкування з начальниками ЗСУ. Міністерство Оборони через деякий час розповіло, що літак вилетів з Дніпропетровського летовища, однак потім впав за 40 кілометрів на північ від Запоріжжя. 

Причини та наслідки авіакатастрофи: що відомо про загиблого льотчика

Офіційний коментар від влади був озвучений в день трагедії, від головного військового прокурора України — Анатолія Васильовича Матіоса. Чоловік повідомив, що за їхньою версією, здійснюючи тренувальний політ на наднизькій висоті, повітряний апарат допустив зіткнення з високовольтною лінією електропередач, внаслідок чого впав у районі села Тернівка Вільнянського району Запорізької області. Він також зазначив, що винищувач не був укомплектований бойовим комплектом. Пілот, на жаль, загинув на місці. Жертв серед цивільного населення не було. Су-25 розбився за 2555 кілометрів від насиченої транспортними засобами автомобільної траси Харків-Сімферополь. Проте, жителі села Тернівка розповідали місцевим журналістам, що бачили неподалік своїх хатин уламки штурмовика. Вони також зазначили, що поточні тренувальні польоти у небі помічали не вперше, завжди дивувалися, що повітряний апарат летить на такій низькій висоті. Згодом, МО повідомило про загиблого, ним виявився молодий пілот 1992 року народження — Єгор Большаков.

23-річний авіатор народився у Сімферополі, військову освіту здобув у на факультеті Харківського університету повітряних сил. У ході навчання пройшов підготовку для виконання польотів на літаках L-39 і СУ-25. Старший лейтенант у 2014 році закінчив навчальний заклад імені славетного льотчика Кожедуба. Службу проходив у Миколаєві, у 299 бригаді штурмової авіації. Українець не брав участь в Антитерористичної операції на сходу держави, як свого часу припускали журналісти, міфи розвіяв начальник пресслужби Генерального штабу Збройних Сил України, Владислав Селезньов. За його словами, льотчик мав усі необхідні допуски для проведення самостійних польотів. Військові, їхні начальники, та звичайні місцеві жителі села, біля якого сталася авіакатастрофа, розповідали, що, український пілот до останнього не дав літаку впасти на населений пункт. Не виключено, що, Єгор Большаков, мав шанси катапультуватися, але, схоже, що, він тоді прийняв рішення – зробити все від себе можливе аби ніхто не постраждав, навіть ціною власного життя. 

За день до трагедії 23-річний хлопець розмістив нові світлини у себе на сторінці у соціальній мережі. На останньому фото у своєму житті Єгор стоїть навпроти Су-25, в якому на наступний ранок — він загине. Одразу після авіаційної катастрофи керівництво Міністерства оборони та Збройних сил України висловило щире співчуття рідним та близьким військового льотчика у зв’язку з цією трагічною та непоправною втратою. Як відомо, у хлопця, який тепер з небес навіки нас охороняє, на ці землі залишились батьки, брат та сестра.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.