Середа, 30 Жовтня, 2024

Історія запорізької дитячої залізниці

Крім масштабних маршрутних сполучень, які покликані розвивати економіку регіону та комунікацію між містами України, тут є ще проєкт з іншою філософією. Мова йде про одну з найунікальніших та найдовших залізниць України — Дитяча залізниця в місті Запоріжжі. Сталева дорога входить до короткого числа тих, що працюють щорічно. Пасажири потяга мають змогу, крім спостереження за мальовничими об’єктами в одному з екологічно чистих районів міста ще – відкрити для себе світ професії залізничника. Детальніше про історію виникнення, становлення, в чому головна перевага дитячої залізниці — читайте далі на zaporizhzhia-future.com.ua.

Коли заснували залізницю та її становлення

Історичні джерела вказують на те, що першовідкривачами дитячої залізниці були місцеві комсомольці Запорізького електротягоремонтного заводу та Запорізького автомобільного заводу “ЗАЗ”. Тому влітку 1971 року на території придніпровських плавній, неподалік від залізничної станції Запоріжжя I та корпусів “ЗАЗ” – вирішено покласти перші колії. Проєктування тоді робив інститут “Промислового будівничого проєкту” та “Титан”. Разом з цим на майданчику майбутньої залізниці у березні 1932 року проводились підготовчі роботи на майданчику майбутньої залізниці, вокзалу та локомотивного депо розміром 50х12 метрів. В тому ж році на початку травня будівництво вже було закінчено. Як підсумок, місцеві робітники уклали 3,46 кілометра колії на піщаному баласті. Також вони побудували три станції. Перша “Спортивна” —  назва пов’язана через близькість до спортивного комплексу для дітей. який колись хотіли побудувати. Друга “Жовтнева” — на честь району, де вона знаходилась. Третя “Юні Чапаєвці” — отримала назву диверсійно-розвідувальної групи, яка заходила в тил ворога на острові Хортиця. 19 травня 1972 року можна вважати офіційним Днем народженням — дитячої залізниці. Того дня на мітингу було присутнє керівництво Придніпровської залізниці, а, о 14 годині 00 хвилин зі станції “Жовтнева” відправився перший потяг, під керівництвом машиніста Геннадія Стасенко. З того моменту розпочинається довгий шлях розвитку та піднесення. Зокрема, на річницю створення маршруту у 1974 році керівники вирішили прокласти ще другу колію, яку вже через рік вдалося відкрити. Так з часом залізниця стала справжньою туристичною родзинкою нашого міста та регіону.

Завдяки чому сталева дорога притягує туристів та як доїхати до неї

Запорізька залізниця має власну філософію, завдяки чому до неї завжди приходять нові відвідувачі. Адже проєкт сфокусований не лише на заробітку та поліпшенню умов підприємства. В першу чергу, вони намагаються зародити в людині з маленького вікі любов до залізничних професій. Діти тут можуть отримати базові навички цієї спеціальності паралельно з навчанням у школі, щоб потім було простіше вступати на поточний фах. Також перевагою, що формує успіх дитячої залізниці, звичайно, є чотири екологічні об’єкти на базі станції — це зоокуток, акваріум, дендропарк і зимовий сад, де юні залізничники не лише вивчають природу, а й шукають розв’язання екологічних проблем. В наші дня маленький зоокуток став справжнім зоопарком в площі 1 га, який є єдиним в місті. Водночас акваріумний зал — одне з найпопулярніших місць для відпочинку.Запорізька колія протяжністю 8,6 кілометра проходить у дуже природно чистому маршруту. Чисте повітря річки Дніпро, тому велика перевага нашої залізниці на відміну від інших статевих шляхів в Україні. Подорож проходить через плавні, поруч із гребним каналом, лісовим масивом та новобудовами Південного мікрорайону. «Дитяча залізниця». З автовокзалу міста автобусом №62, або пішки. Відстань – усього 700 метрів, тому приблизно 8 хвилин можна присвятити прогулянці вулицею Привокзальна. Адреса дитячої залізниці: вулиця Новокузнецька. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.