П’ятниця, 12 Квітня, 2024

Реконструкція Дніпрогесу в Запоріжжі: що планують зробити

У Запоріжжі планують розпочати масштабну реконструкцію Греблі Дніпрогес. У міській раді презентували проєкт, якою буде оновлена гребля, пише zaporizhzhia-future.com.ua.

Будівництво Дніпровської ГЕС було розпочати ще у 1927 році. Під час війни її неодноразово підривали, потім люди її відновили.

З роками вона почала потребувати ремонту. У 2019 році була заміна дорожнього покриття, для цього по черзі перекривали смуги транспорту. Це завдавало великих незручностей для жителів міста, дорога на роботу здавалася нескінченною, були великі затори, які могли тривати мінімум годину. За кілька місяців її знову повністю відкрили після ремонту. На це з державного бюджету було виділено 100 мільйонів гривень. Коли пройшло два місяці після реконструкції, дорожнє покриття почало розсипатися і з’являлися дірки. Їх знову латали.

Але підрядники давали гарантію, що покриття протримається 2-3 роки, потім все одно потрібно робити масштабну реконструкцію та повністю перекривати рух через греблю на кілька років. Для цього потрібно, щоб завершилося будівництво мостів, які «заморозили» на 15 років.

Два роки тому продовжилося будівництво запорізьких довгобудів, або, як їх називають в народі, «пам’ятник корупції». Одну з таких транспортних прив’язок вже відкрили, на черзі завершують будівництво ще одного мосту. У зв’язку з цим заговорили про масштабну реконструкцію греблі Дніпрогесу, яку планують розпочати через два роки.

Як виглядатиме гребля після реконструкції

Фахівці планують зберегти історичний вигляд греблі, в той же час зробити її більш функціональною. Враховували і той факт, що збільшиться транспортний потік. Тому важливо врахувати інтереси усіх учасників руху. Потрібно правильно розрахувати навантаження на опори, щоб вони якомога довше прослужили.

Всього було представлено 10 різних ескізів, але зупинилися на одному, найбільш оптимальному. В рамках цього проєкту, гребля буде двоярусною з кількома смугами на кожному. На нижньому ярусі облаштують пішохідну зону. А ось на другому хочуть облаштувати велодоріжки в обох напрямках. Також кожен з ярусів буде одностороннім для транспорту. З верху машини їхатимуть з правого берега на лівий, а на нижньому навпаки.

Що необхідно для початку реконструкції

Фахівці вже почали обговорювати підготовку греблі до реконструкції. В першу чергу необхідно вирішити та продумати усі транспортні розв’язки та об’їзди та все підготувати, адже це може призвести до транспортного колапсу. Для цього проведуть пасажиропотік на Правому березі, щоб жителі Бабурки, Осипенківського та Бородінського мікрорайонів могли нормально діставатися на роботу.

За словами заступника мера Запоріжжя Олександра Власюка, після перекриття греблі завантаженість на Арковий міст зросте в рази, тому з міського бюджету виділили 800 тис. грн на його обстеження. Фахівці виявили певні пошкодження металевих плит.

Паралельно створюють різні варіанти під’їзних шляхів для транзитного транспорту.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.