Неділя, 28 Квітня, 2024

Новинки айті-технологій в Запоріжжі

Напевно, неможливо (або, у всякому разі, дуже непросто) знайти будь-яку галузь народного господарства, яка буде апгрейдитися так швидко, технологічно і просто, як галузь комп’ютерних та інформаційних технологій. У самій назві і принципи функціонування цієї галузі вже закладено чимале прагнення до постійного просування вперед і підкорення нових горизонтів буквально щодня. Весь цивілізований світ регулярно повідомляє про найрізноманітніші за стилем і функціями новинки. Давайте подивимося, чим може вигідно вирізнитися наше місто в цій нескінченній гонитві нового, модного, стильного, зручного і корисного. Далі на zaporizhzhia-future.

Форуми для талановитих

Перш за все, варто сказати, що Запоріжжя може похвалитися непоганим інструментом для своєчасного виявлення талантів в сфері програмування і айті-новинок. На базі запорізького виставкового центру «Козак-палац» регулярно проходять заходи, присвячені якраз молодим інженерам, конструкторам і винахідникам. Серед них – так званий День технологій і інновацій. Безумовно, вагому частину доповідей читають люди, які під інноваціями розуміють нововведення абсолютно іншого порядку, адже наше місто перш за все – потужний індустріальний хаб. Тому чимала кількість робіт прямо чи опосередковано стосуються саме виробництва у всіх його іпостасях. Однак є й молоді автори, які в центрі своєї уваги тримають насамперед цифрову галузь в самому класичному її розумінні.

Так, наприклад, чимало уваги прикував до своєї роботи юний технік з Шевченківського району Запоріжжя Ярослав Вакуленко. Він представив широкій публіці досить багатообіцяючий проект – штучний інтелект, який функціонує на базі багатоцільового робота. Продемонстровано було приклад роботи робота у вигляді створення картини (таким чином робота можна позначити як художника). Його особливістю є те, що інтелект, на відміну від стандартної програми, дозволяє роботу самостійно «мислити» і не просто діяти за шаблоном, а й синтезувати з декількох схожих робіт одну – але власну і унікальну. Тобто він не копіює, а виконує завдання, поставлене користувачем, у власній манері, він почасти імпровізує, але таким чином, щоб кінцевий продукт знаходився в рамках, заданих людиною.

Програми на службу людині!

Крім Ярослава, сучасними можливостями програмування активно цікавляться також дуже звичайні школярі. Так, деякий час тому, учні однієї із запорізьких шкіл створили керованого за допомогою мікрокомп’ютера робота під назвою Waterbot. Завданням цієї конструкції є збір і доставка на утилізацію різного великогабаритного сміття в верхньому шарі води. Робот уже був успішно протестований в реальних умовах на Дніпрі і отримав безліч похвальних відгуків. Повідомляється, що авторами винаходу стали діти, які навчаються конструювання і програмування в одному з гуртків технічного напрямку в Запоріжжі. Складно переоцінити ту користь, яку можуть принести подальші роботи таких талановитих хлопців і для навколишнього середовища, і для іміджу рідного міста.

Програмування – це одна з найперспективніших, головних і значних галузей айті-технологій. Будемо сподіватися, що юні програмісти прославлять Запоріжжя.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.