Понеділок, 20 Травня, 2024

Проїзд у маршрутці подорожчає або чому не слід підтримувати перевізників

Як нещодавно стало відомо в Запоріжжі скоро зростуть ціни на проїзд у громадському транспорті, здебільш, у маршрутних таксі. Наразі відомо про те, що ціна у середньому підійметься на 2 гривні. Про це йшлось на черговому засіданні ОДА, пише zaporizhzhia-future.com.ua.

Ціна зросла через кілька факторів. Це зростання ціни на паливо, підвищення мінімальної зарплати, збільшення витрат у галузі. Не слід забувати й те, що усі ці фактори існують на тлі загальної економічної кризи пов’язаною з епідемією.
Начальник управління з транспортного забезпечення, Олександр Власюк пояснив що додаткові кошти дають для перевізників змогу оновити транспортні засоби та й просто існувати.

Перевізники наразі подали у мерію розрахунки зміни ціни проїзду.

Компанії можна зрозуміти, але одразу постає питання – А за що ж заплатять Запоріжани? Так звані «нові» транспортні одиниці, на практиці є підлатаними старими маршрутними таксі. Тобто замість того аби інвестувати кошти у муніципальний транспорт та заміщати ним дешеві й не якісні послуги з пасажироперевезення, був даний дозвіл на подальше існування маршруток.

Єдина можлива мета, за якою підтримка цієї галузі є раціональною, це недопущення чергового стрибка безробіття в регіоні. Наразі більша частина перевізників в області використовують маршрутні таксі, тобто і більша частина працівників галузі залучені саме у керуванні ними.

Як нещодавно повідомляли zaporizhzhia.one, починаючи з першого тижня місяця, в області відбувся стрибок відсотку безробітних. Наразі, на одну вакансію претендує близько 22 робітників.

Збільшення кількості непрацевлаштованих громадян часто корелює з рівнем злочинності, тож дії влади складно назвати однозначно негативними.

Проте слід згадати й нещодавню аварію на маршруті №81, в ДТП постраждало 16 пасажирів. Економічно підтримуючи перевізників, містяни отримують такий рівень послуг.

У близькій перспективі це стане порятунком, у дальній – подальшою стагнацією.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.